Výrobce Putinovy limuzíny Aurus postaví továrnu v Tatarstánu, dodávat chce pět tisíc aut ročně | E15.cz

Výrobce Putinovy limuzíny Aurus postaví továrnu v Tatarstánu, dodávat chce pět tisíc aut ročně

ČTK

Ruský výrobce luxusních vozů Aurus plánuje do konce příštího roku postavit továrnu v Tatarstánu, která by dodávala 5000 limuzín ročně. V Ženevě představil poprvé v Evropě modely Senat S600 a prodlouženou verzi Limousine L700, se kterou jezdí i ruský prezident Vladimir Putin.

Aurus v současnosti auta vyrábí ručně v Moskvě. Masivní limuzíny jsou určeny primárně pro ruský trh, později s náběhem sériové výroby ale firma počítá s jejich vývozem do Evropy nebo na Blízký východ.

Jedno z nejluxusnějších aut na světě nabízí podobný komfort jako Rolls-Royce Phantom nebo Mercedes třídy S. Samozřejmostí jsou měkké koberce s vysokým vlasem, všestranně elektricky nastavitelná sedadla vzadu i vepředu nebo velké displeje pro pasažéry na zadních sedadlech.

Srdcem vozu je osmiválcový motor vyvinutý ve spolupráci s Porsche o objemu 4,4 litru přeplňovaný dvěma turby kombinovaný s elektromotorem, který disponuje celkovým výkonem 598 koní. O přenos hnací síly na všechna čtyři kola se stará devítistupňový automat. Automobil má adaptabilní tempomat, stabilizaci podvozku nebo systém nouzového brzdění.

Elektrické vozy dominují Ženevskému autosalonu
Bugatti představuje nejdražší vůz světa, vyjde na stovky milionů korun

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!