Z Kofoly odchází významný akcionář | E15.cz

Z Kofoly odchází významný akcionář

ČTK

Akcionáři CED Group schválili prodej podílu v podniku Kofola ČeskoSlovensko. CED vlastní ve firmě 12,42 procenta akcií, které hodlá prodat metodou zrychleného úpisu. Úpis akcií byl zahájen okamžitě a předpokládá se, že skončí 20. září. Poté firma oznámí stanovení ceny.

Kofola ČeskoSlovensko je součástí skupiny Kofola, jednoho z předních výrobců a distributorů nealkoholických nápojů ve střední a východní Evropě. Kromě Česka a Slovenska působí v Polsku, Slovinsku a Chorvatsku, v menší míře i v Rusku. Skupina vyrábí nápoje v sedmi závodech a mezi její hlavní značky patří Kofola, Hoop Cola, Jupí, Jupík, Rajec, Radenska, Semtex a Vinea. Na vybraných trzích skupina také distribuuje výrobky Rauch, Evian a Badoit, v licenci vyrábí i nápoje RC Cola a Orangina.

Největším akcionářem Kofoly je společnost Aetos, která vlastní 68 procent akcií skupiny. Aetos patří rodině Samarasů spolu s Reném Musilou a Tomášem Jendřejkem, kteří jsou v Kofole od jejího počátku.

Zrychlený úpis je forma nabídky akcií na kapitálových trzích. Akcie jsou nabídnuté ve velmi krátké době, obvykle do jednoho až dvou dní.

Kofola chce o polovinu snížit základní kapitál
Nová akvizice Kofoly. Kupuje slovenského výrobce minerální vody Kláštorná
„Tesla míří do záhuby“. Bývalý viceprezident General Motors značce nevěří
Evropská komise prověřuje fungování e-shopu Amazonu
Nedostatek pracovníků mají v Česku zmírnit stovky kvalifikovaných Indů

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!