Zájem o ojetiny autobazaru AAA Auto stoupá, prodávají se rekordním tempem | E15.cz

Zájem o ojetiny autobazaru AAA Auto stoupá, prodávají se rekordním tempem

ČTK

Autobazary AAA Auto ze skupiny Aures Holdings zvýšily v prvním pololetí prodej o téměř 11 procent na rekordních 40 912 aut. Z toho přes 25 tisíc se prodalo v České republice.

Nejpopulárnějším ojetým vozem v tuzemsku byla od ledna do června Škoda Octavia. Skupina také zaznamenala růst zájmu o vozy s automatickou převodovkou o 22 procent a automobily SUV. V ČR jejich prodej stoupl o čtvrtinu, v Polsku pak o 45 procent.

"Zájem zákazníků o vozy z AAA AUTO, Mototechny a 1. autoDiskontu byl v první polovině roku velmi vysoký. O tom svědčí i fakt, že jsme v tomto období ve skupině dosáhli zatím nejvyššího počtu prodaných aut v první polovině roku v historii. Červen byl také se 7400 prodanými vozy naším nejsilnějším měsícem za posledních deset let," uvedla generální ředitelka Auresu Karolína Topolová.

Rabování kapes českých spotřebitelů dosahuje řádu miliard, varuje ombudsman AAA Auto Smutný

V České republice dosahuje podíl prodaných zánovních vozů v rámci nabídky Mototechny 20 procent z celkového počtu. "Rostoucí zájem zákazníků o zánovní vozy z Mototechny potvrzuje správnost naší strategie věnovat se ve větší míře rozvoji této značky. V podpoře Mototechny budeme i nadále pokračovat. Nejnovější aktivitou je spojení s nejlepší českou tenistkou Karolínou Plíškovou, která bude hrát významnou roli v další komunikaci značky," dodala Topolová.

Nejprodávanějšími modely v českých autobazarech AAA byly Škoda Octavia a fabia, VW Passat, Hyundai i30 a Škoda Superb. Octavia byla nejprodávanější i na Slovensku. V pobočkách v Maďarsku a Polsku byl největší zájem o Opel Astra. AAA Auto má ve čtyřech zemích přes 40 poboček. Vlastníkem je britsko-polský investiční fond Abris Capital Partners.

Tesla zdražila, další automobilky mají následovat. Nemohou vzít celou tíhu cla na sebe, říká ekonom

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!