Zdaňte nás více, žádají milionáři sedmi zemí | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Zdaňte nás více, žádají milionáři ze sedmi zemí

ČTK

Desítky milionářů ze Spojených států a šesti dalších zemí vyzvaly vlády, aby zvýšily zdanění bohatých a získané peníze využily k financování programů, které si vyžádala pandemie nemoci COVID-19. Informovala o tom agentura Bloomberg.

Za výzvou stojí skupina, která se označuje jako „Milionáři pro humanitu“ a zahrnuje přes 80 bohatých lidí, včetně dědičky společnosti Walt Disney Abigail Disneyové či bývalého šéfa investiční společnosti BlackRock Morrise Pearla.

„My, níže podepsaní milionáři a miliardáři, žádáme své vlády, aby zvýšily zdanění lidí, jako jsme my. Okamžitě. Výrazně. Trvale,“ uvedla skupina v otevřeném dopise.

Už i prezident Trump nasadil roušku. Situace okolo koronaviru v USA se stále zhoršuje

„Nedoplňujeme zboží na pulty v obchodech s potravinami ani nedodáváme potraviny od dveří ke dveřím. Ale máme peníze, spoustu peněz. Peníze, které jsou teď naléhavě zapotřebí,“ píše se dále v dopise.

Jejich dopis není první podobnou výzvou. Už před pandemií způsobenou šířením koronaviru skupina zhruba dvou stovek boháčů, kteří se označují jako „Vlastenečtí milionáři“ a zahrnující Disneyovou i Pearla, naléhala na vytvoření progresivnějšího daňového systému.

Americké akcie vyhrávají nad druhou vlnou pandemie. Investorům nic jiného nezbývá

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!