Český realitní fond ZFP koupil za více než 1,5 miliardy varšavské kanceláře

Kancelářský komplex Woloska 24 koupil ve Varšavě ZPF investiční fond

Kancelářský komplex Woloska 24 koupil ve Varšavě ZPF investiční fond Zdroj: Ghelamco

Kancelářský komplex Woloska 24 koupil ve Varšavě ZPF investiční fond
Kancelářský komplex Woloska 24 koupil ve Varšavě ZPF investiční fond
Kancelářský komplex Woloska 24 koupil ve Varšavě ZPF investiční fond
Kancelářský komplex Woloska 24 koupil ve Varšavě ZPF investiční fond
5
Fotogalerie

Realitní fond tuzemské investiční společnosti ZFP Investments koupil od belgického developera Ghelamco kancelářskou budovu Woloska 24 ve Varšavě. Uskutečnění transakce zveřejnily společnosti na svých internetových stránkách. Celková hodnota transakce přesáhla 1,5 miliardy korun, uvedla ZFP Investments. Půjde zřejmě o hodnotu včetně převzetí dluhu.

ZFP realitní fond nakoupil 102 akcií, tedy stoprocentní podíl, ve společnosti Dahlia W24, která vlastní varšavský komplex. 

„Woloska 24 perfektně zapadá do našeho diverzifikovaného portfolia. Věříme, že z této vysoce kvalitní budovy s vysoce renomovanými nájemníky budou naši podílníci profitovat,“ uvedl k transakci Peter Lukáč, místopředseda představenstva ZFP Investments.

Administrativní komplex je v nejvyšší kategorii kancelářských budov A. Byl postaven v roce 2016, pronajímatelná plocha je 23,5 tisíce metrů čtverečních, nabízí 518 parkovacích míst v podzemních garážích a další parkovací místa v nadzemí.

Budova je obsazena téměř ze sta procent a mezi nájemce patří společnosti Nest Bank, Arval Group, Hyundai a Teleperformance. „Woloska 24 je budova umístěná ve velice dobré lokalitě a je obsazená prestižními nájemci,“ dodal Jeroen van der Toolen, výkonný ředitel pro střední a východní Evropu společnosti Ghelamco.

Belgičanům radily při prodeji poradenská společnost CBRE a právní kancelář Allen & Overy. Mezi poradci kupujícího byly společnosti MiddleCap, Squire Patton Boggs, Arcadis a TPA.

Ghelamco je realitní investor, který se zaměřuje zejména na kanceláře, obchodní centra nebo na logistiku. Patří mezi největší realitní developery a investory v komerčních nemovitostech v Belgii a v Polsku. Spravuje majetek v hodnotě zhruba 2,5 miliardy eur. V minulém roce dosáhl čistého zisku ve výši téměř 111 milionů eur.

ZFP Investments je investiční společnost, která vznikla spojením českého investičního zprostředkovatele ZFP Akademie a slovenské investiční společnosti IAD Investments. ZFP realitní fond vlastní nemovitosti v České republice, Polsku, na Slovensku a v Maďarsku. Jde zejména o administrativní budovy, obchodní centra a o logistické reality.

Realitní fond ZFP není jediným českým investorem, který v poslední době zamířil do Varšavy. Velice aktivní na tomto trhu je CPI Property Group miliardáře Radovana Vítka. Jen v minulém roce CPI PG koupila šest kancelářských komplexů ve Varšavě za více než 260 milionů eur. Celkem vlastní Vítek ve Varšavě čtrnáct kancelářských budov.