Developeři se musí připravit na nového klienta. Bude náročnější a informovanější než dříve | e15.cz

Developeři se musí připravit na nového klienta. Bude náročnější a informovanější než dříve

nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Současné ceny bydlení stupňují požadavky klientů při nákupu nemovitosti. Kromě vysokých požadavků na občanskou vybavenost jsou kupující náročnější na vybavení a kvalitu použitých materiálů v rámci bytové jednotky i nově postaveného domu. Největší zájem je v současné chvíli zejména o byty v takzvaných zavedených lokalitách. Lidé si tu mohou ověřit, jak místní obyvatelé fungují a co všechno mají k dispozici, a to ještě předtím, než se sami nastěhují.

„Vzhledem k současné ceně bytů jsou klienti při koupi obezřetní. Trvají na kvalitních materiálech a precizním provedení. A to nejen v rámci bytové jednotky, ale často i v celém nově postaveném domě. Neméně důležitá je také dobrá dopravní dostupnost a občanská vybavenost v okolí bydliště. Zájem zvyšuje nejen občanská vybavenost daného projektu, ale i obchody s kvalitními potravinami, restaurace a sportovní zařízení. Pro mladé rodiny je důležité dostupné školní zařízení a vyžití pro děti a dospívající mládež. Zejména pražští klienti kladou velký důraz na klidné a dostatečně zelené okolí s možností sportu a rekreace,“ uvedl Tal Grozner, ředitel společnosti Star Group.

 Ceny bytů stále rostou, i když ne už tak výrazně jako třeba před rokem. Realitní trh zásadně ovlivňuje i komplikovanější přístupnost hypoték. „Klienti si stále častěji nemohou dovolit velké byty. Nesmíme zapomenout, že 2+kk dnes stojí stejně jako před pár lety 3+kk. Na trh se dostane více menších, prakticky řešených bytů. Lidé budou přemýšlet, jak se s nedostatkem prostoru vyrovnat. S tím se developeři budou v nových projektech často potýkat,“ popsal současnou situaci v developerském světě Tal Grozner.

 Velkou výhodu mají zejména zavedené lokality, tedy projekty, které už nějakou dobu fungují a u nichž si kupující mohou ověřit, jak se v místě žije. „V projektu Nové Chabry připravujeme další bytovou výstavbu. Součástí této výstavby budou samozřejmě další plochy zeleně pro relaxaci a sportovní vyžití,“ vysvětlil Tal Grozner, ředitel společnosti Star Group. V rámci projektu bylo nedávno otevřeno komerční centrum, které nabízí obchod s potravinami a drogistickým zbožím, restauraci, fitness i prodejnu vín a delikates. Výhodou je také mateřská škola, která je v provozu od září 2017. Developer ji postavil a předal městské části v červnu loňského roku.

 

Autor: nos
Newslettery