Sudop ovládne LinkSoft Technologies | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Digitalizace ovlivňuje i stavebnictví. Projektanti Sudop expandují do IT byznysu

Digitalizace ovlivňuje i stavebnictví. Projektanti Sudop expandují do IT byznysu
Modelování
• 
ZDROJ: Profimedia
Michal Tomeš

Michal Tomeš

Česká projektantská jednička Sudop zaměřující se na dopravní stavby vstupuje do IT byznysu. Prvním krokem je akvizice většinového podílu v české softwarové společnosti LinkSoft Technologies.

Sudop bude v odvětví informační technologií působit skrze dceřinou společnost, která sedmdesátiprocentní podíl v LinkSoftu získala. Cena akvizice dosáhla desítek milionů. Softwarová společnost LinkSoft vznikla před deseti lety a její obrat v loňském roce dosáhl 140 milionů. Zaměstnává přibližně sto lidí.

Sudop chce akvizicí rozšířit své pole působení, zároveň má spolupráce pomoci v rámci zachycení trendu digitální transformace stavebnictví. „Očekáváme, že stejně jako v jiných oborech, tak i ve stavebnictví budou hrát prim digitální technologie a my na to budeme připraveni,“ řekl člen představenstva Sudopu Jan Kout.

Součástí digitalizace odvětví je především zavádění technologií a metodiky BIM (Building Information Modeling). Jedná se o nový přístup k návrhu a správě staveb, které ke svému fungování využívají informačních systémů. Kromě zabudování speciálních digitálních prvků se BIM vyznačuje také odlišným přístupem při samotném projektování.

Naráží ceny pražských bytů na svůj strop? Jejich zdražování znatelně zpomalí
Konec volného pádu. Čeští výrobci oken se konečně otřepali z dotační bubliny

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!