Domy z tiskárny už nejsou žádné sci-fi. Podívejte se, co chystají architekti z Chicaga | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Domy z tiskárny už nejsou žádné sci-fi. Podívejte se, co chystají architekti z Chicaga

Michal Nosek

Michal Nosek

Nové technologie stále výrazněji pronikají do stavebnictví. Důkazem je příběh projektu futuristického domu, který vznikne pomocí 3D tisku. V roce 2016 zvítězil designový tým chicagských architektů WATG Urban v soutěži The Freeform Home Design Challenge. Nyní se přiblížila realizace stavby ve státě Tennessee.

Soutěž The Freeform Home Design Challenge organizovala společnost Branch Technology a její vítěz získal zakázku na vytvoření prvního funkčního 3D vytištěného domu na světě.

„Je důležité, aby architektura a životní prostředí harmonicky spolupracovaly. Vybraná lokalita je vzdálená jen pár kroků od řeky Tennessee v krásné zalesněné oblasti. Dům tak ladí s okolím,“ uvedla mediální manažerka ateliéru WATG Ashley Fauguel

Společnost WATG v současné době připravuje podrobné výkresy a finalizujeme projekt s radnicí města Chattanooga, aby zajistila, plynulý harmonogram stavby.

Dům je jedinečný komplexní geometrií pláště, ale zároveň poskytuje dokonalou funkčnost. Oblouková forma zaručuje kostře domu pevnost a pružnosti díky nimž dům poskytuje velké obytné prostory. Dům bude splňovat veškerá ekologická i bezpečnostní kritéria. Jeho cenou se ale tvůrci zatím nepochlubili.

V Rusku vytiskli na 3D tiskárně dům, trvalo to jen 24 hodin
Brouci i obavy z bomb zdržují stavbu obřího železničního uzlu ve Stuttgartu
Hutě na frontové linii Donbasu střeží žoldáci. Odvaha se jim upřít nedá, říká fotograf
Inženýrské orgie: prohlédněte si ty nejdivočejší prototypy sovětských náklaďáků
OBRAZEM: Předražené nemovitosti? Jako místo k bydlení či kancelář může posloužit betonová roura

 

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!