Forbes: Passer chce jít s kancelářemi, které vybudoval, na burzu | E15.cz

Forbes: Passer chce jít s kancelářemi, které vybudoval, na burzu

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: passerinvest.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Miliardář a developer Radim Passer plánuje do konce nynější dekády odkoupit zpět nemovitosti, které vybudoval v Praze mezi Pankrácí a Michlí a prodal investorům. Poté s nimi chce vstoupit na burzu. Vyplývá to z Passerova vyjádření pro časopis Forbes.

Letos Passer kupuje zpět za více než 800 milionů korun budovu, kde sídlí počítačová společnost Microsoft. Passer pražský kancelářský komplex staví 20 let. Do dokončených budov sežene nájemníky a stavby pak prodá investorům, většinou nemovitostním fondům. Za získané peníze staví další objekty. Celkem má projekt tvořit více než 300 tisíc metrů čtverečních kancelářských a komerčních ploch, bytový projekt a park, uvedl Forbes.

Do konce letoška chce Passer vedle sídla Microsoftu odkoupit několik menších staveb. Příští rok plánuje převzít další dva až tři kancelářské domy a totéž v roce 2016. Zpětný odkup objektů hodlá financovat vydáním dluhopisů, které následně vymění za akcie nové společnosti. Dluhopisy za půl miliardy už jsou na trhu, napsal Forbes.

Pražský kancelářský komplex, který Passer postavil, nyní tvoří 16 budov. Mezi nájemce patří vedle Microsoftu například ČEZ, UniCredit Bank, Škoda Auto, Hewlett-Packard nebo operátor O2.

Passer patří podle zářijového žebříčku Forbesu mezi 40 nejbohatších Čechů. Jeho majetek údajně obnáší 3,2 miliardy korun. Před letošními komunálními volbami v Praze podpořil nové politické hnutí Pro Prahu, do jehož čela se postavil Passerův bratr Zbyněk. Hnutí ale ve volbách neuspělo.

Zbyněk Passer podpoří bratra i Babiše

Autor: ČTK