Koronavirus: Organizátoři akcí přišli o sedm set milionů | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Koronavirus: Organizátoři veřejných akcí přišli o zakázky za více než sedm set milionů

ČTK

Opatřením před šířením koronaviru již připravila organizátóry společenských či veřejných akcí o zakázky v hodnotě přes 700 milionů korun. Museli zrušit 70 až 90 procent zakázek. Uvedla to Česká eventová asociace, která sdružuje agentury zabývající pořádáním akcí, v dopise premiérovi Andreji Babišovi.

"Situace je o to závažnější, že ohrožuje více než 85 tisíc pracovních míst a nutí firmy a živnostníky k okamžitým úsporným opatřením. Tento stav se bohužel každým dnem prohlubuje, zakázky se dále ruší, v lepším případě přesouvají na pozdější termíny," sdělila asociace v dopise.

Členové asociace ocenili to, že vláda nevytváří paniku a zbytečně veřejné akce nereguluje. Premiérovi navrhla společně komunikovat na úrovni chystaných opatření a vyhodnocovat dopady, uklidnit situaci v korporátním prostředí, kde se podle ní zbytečně zakazují interní akce s účastní nad padesát lidí, a dále nevytvářet regulace, pokud to nebude nezbytně nutné.

Firmy v oboru také chtějí společně připravit krizový plán na následující období a navrhují pro nejvíce zasažené členy a partnery odklad odvodů za zaměstnance, DPH a záloh na dani. V Česku bylo o víkendu potvrzeno 31 případů nákazy novým typem koronaviru.

Český příspěvek Africe. Organizace Skate World Better postavila skateparky v Mosambiku
Generální konzul v Miláně: Řešíme desítky dotazů českých turistů

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!