Labská bouda po letech našla nového majitele - kyperskou firmu | E15.cz

Labská bouda po letech našla nového majitele - kyperskou firmu

Labská bouda
Labská bouda
• 
ZDROJ: wikimedia.org

ČTK

Labskou boudu na hřebenech Krkonoš získala firma Salvario Holdings Limited sídlící na Kypru. Podle výpisu z obchodního rejstříku má od konce října stoprocentní podíl ve společnosti Labská. Labskou boudu bude i nadále provozovat společnost AEZZ, která vlastní i krkonošskou Luční boudu.

„Přišla nabídka, tak jsem ji zvážil a prodal,“ uvedl Martin Pumr z firmy, která dosud Labskou boudu vlastnila. Cena transakce nebyla zveřejněná, podle informací Lidových novin se částka pohybuje kolem 20 milionů korun.

Boudu bude i přes změnu vlastníka provozovat společnost AEZZ, která má nájemní smlouvu na 20 let. Podle místopředsedy představenstva firmy AEZZ Stanislava Beneše chce společnost objekt zmodernizovat. „Restaurace je ve velice dobrém stavu, stejně jako kotelna na lehké topné oleje. A úpravna vody je úplně nová,“ přiblížil zázemí v hotelu Beneš.

Devítipatrový hotel Labská bouda, který se začal stavět v roce 1965 na místě vyhořelé horské boudy, funguje od listopadu 1975. Hotel má kapacitu 120 hostů, nabízí dvě restaurace. Objekt při privatizaci státních Interhotelů Krkonoše získala v roce 1996 dopravní firma Pumr & Ryba z Lázní Bělohradu. Ta se několik let snažila o prodej objektu, jednala například i se státem, který plánovat boudu koupit a zbourat. Z prodeje však tehdy sešlo.

Autor: ČTK
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.