Metrostav je o krok blíž dokončení projektu na Palmovce. Zkolaudoval první budovu | e15.cz

Metrostav je o krok blíž dokončení projektu na Palmovce. Zkolaudoval první budovu

LN

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Developerská společnost Metrostav Development zkolaudovala první budovu svého kancelářského projektu Palmovka Open Park. Stavba je součástí revitalizované tovární haly původní strojírny Horák a Hlava. Projekt Palmovka Open Park se nachází v bezprostřední blízkosti Libeňského mostu.

V projektu budou komerční a kancelářské prostory, Metrostav zatím hlásí dvoutřetinovou obsazenost.

„Předpokládáme, že postupné dokončování a kolaudace dalších budov tohoto projektu bude následovat v průběhu následujících dvou měsíců. První nájemce uvítá budova Palmovka Open Park 4 již v červenci,“ uvedl rozvojový ředitel společnosti Metrostav Development Petr Štyler.

Metrostav Development vznikl v roce 2008 vyčleněním divize Development ze stavební společnosti Metrostav. Zastřešuje veškeré developerské aktivity skupiny. Na Palmovce je aktivní již od začátku tisíciletí, kdy dokončil první stavbu komplexu Palmovka Park.

V posledních letech došlo ke značnému růstu výstavby kancelářských prostor. Podle dat Asociace pro rozvoj nemovitostí v roce 2017 bylo dokončeno 136 tisíc metrů čtverečních kancelářských ploch, během roku 2018 se počítá se 203,4 tisíci. Míra neobsazenosti podle realitní společnosti Cushman & Wakefield spadla na 6,2 procent.

Autor: LN
Newslettery