Na Invalidovně vyrostou dvě nové budovy | E15.cz

Na Invalidovně vyrostou dvě nové budovy

Nová administrativní centra - 3. místo: Futurama Business Park – 2. etapa, Praha 8, Erste Group Immorent ČR/Proxima IMMORENT
Nová administrativní centra - 3. místo: Futurama Business Park – 2. etapa, Praha 8, Erste Group Immorent ČR/Proxima IMMORENT
• 
ZDROJ: Proxima IMMORENT

Pavla Kreuzigerová

Po stanici metra Národní třída čeká zřejmě Pražany na trase „B“ další dočasná uzavírka. Developerská skupina Erste Group Immorent totiž loni koupila další pozemky v Karlíně a nyní plánuje stavět dvě výškové kancelářské budovy označované jako Centrum Invalidovna. Jedna z nich se má nacházet přímo nad stanicí metra Invalidovna a její vestibul má proto ustoupit demolici.

Stejně tak budou odstraněny další stavby nacházející se nad touto stanicí - například budova supermarketu Albert. Z údajů v katastru nemovitostí je zřejmé, že developer pozemky koupil od pražské společnosti Realty Construction.

Pozemky, které Erste Group Immorent získal, jsou ze severní strany ohraničeny Sokolovskou ulicí, na jihu přiléhají k bytovému domu EXPO a parkovišti u Molákovy ulice. Na východě s pozemky výstavby sousedí panelový dům v ulici K Olympiku, na západě objekt Futurama, jehož dvě první fáze zde postavil právě Erste Group Immorent.

Hotovo má být do tří let

Podle dokumentace, kterou firma předložila k posouzení vlivu stavby na životní prostředí (systém EIA) by se mělo začít stavět v dubnu příštího roku a dokončení se předpokládá o dva roky později. „Příští rok to určitě nebude, protože v tu dobu plánujeme zahájení výstavby třetí fáze našeho projektu Futurama a teprve poté přijde na řadu nový projekt,“ říká ale Rudolf Kargl, mluvčí Erste Group. Nyní developer čeká na územní rozhodnutí.

Budova, která se bude nacházet přímo nad stanicí metra bude mít osm nadzemních podlaží, sousední budova pak bude mít devět nadzemních a čtyři podzemní podlaží. Stavby budou mít společné garáže. Celková zastavěná plocha první z budov má činit 13 628 metrů čtverečních, druhá pak 10 060 metrů čtverečních. Administrativní využití budov má být doplněno o komerční plochy a jídelnu pro zaměstnance. První nadzemní podlaží obou budov má sloužit pro obchody a služby. Součástí záměru má být také nové řešení výstupu ze stanice metra Inavlidovna.

Na jižní straně Sokolovské ulice se jedná o poslední volné plochy pro výstavbu. Další stavební činnost může být realizována severně od Sokolovské ulice na obou stranách Rohanského nábřeží. V současné době se předpokládá výstavba administrativních budov severně od Sokolovské ulice. Předpokládá se také výstavba bytového domu jižně od panelového domu v ulici K Olympiku.

Autor: Pavla Kreuzigerová
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.