Ain Dubai: Chystá se otevření největšího ruského kola na světě | e15.cz

OBRAZEM: Dubaj chystá otevření největšího ruského kola na světě

fry

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Bohatý emirát na východě Arabského poloostrova rozmnoží za pár týdnů svou pestrou sbírku světových „nej“. V Dubaji začne provoz nejvyššího ruského kola na světa nazvaného Ain Dubai. „Se svými 250 metry bude téměř dvakrát vyšší než proslulé Londýnské oko,“ sdělil serveru CNBC generální manažer atrakce Ronald Drake. Ain Dubai se nachází na uměle vybudovaném ostrově Bluewaters Island.

Kolo nabídne 48 uzavřených kabin, z nichž některé pojmou až čtyřicet cestujících. Celá atrakce pak může najednou svézt až 1750 lidí. Drake však upozorňuje, že kvůli pandemii bude zatím kapacita omezena. Jízda trvající 38 minut nabídne nicméně úchvatný pohled z ptačí perspektivy na dubajské pobřeží a panorama města. 

Ain Dubai není v poslední době jedinou turistickou atrakcí, kterou emirát soutěží o světové prvenství. V červenci tam otevřeli nejhlubší bazén světa Deep Dive Dubai. Dalšími unikátními atrakcemi jsou i letecký simulátor Emirates A380 nebo XLine, nejdelší městská zipline čili lanový skluz dlouhý téměř jeden kilometr.

„Větší zaměření na cestovní ruch je jednou z hlavních marketingových strategií Dubaje, ale celkově i Spojených arabských emirátů. Důvodem je také nestálost cen ropy vyvolaná pandemií. Ta zemi ukázala, že se potřebuje zbavit závislosti na ropě a posílit další odvětví,“ uvádí pro CNBC Usman Khalid, odborný asistent ekonomie na Univerzitě Spojených arabských emirátů.

Dubaj podle něho kromě zážitkové turisticky posiluje i turistiku kulturní. S tím je spojené pořádání světové výstavy Expo 2020, která ve městě představí projekty z více než 190 zemí světa. Expo 2020 se bude konat celý říjen. 

Prohlédněte si nejvyšší ruské kolo světa Ain Dubai

Autor: fry
Newslettery