PPF má povolení ke stavbě obří kancelářské budovy v Moskvě | E15.cz

PPF má povolení ke stavbě obří kancelářské budovy v Moskvě

Petr Kellner
Petr Kellner
• 
ZDROJ: Repro E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Finanční skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera získala územní rozhodnutí ke stavbě největšího kancelářského komplexu v Moskvě. První část projektu, 112 tisíc metrů čtverečních za zhruba 200 milionů eur (přes pět miliard korun), má být dokončena do roku 2013, uvedl dnes server Týden.cz. Všechny budovy mají mít po dokončení celkovou plochu 430 tisíc metrů čtverečních.

„Probíhají přípravné stavební práce na první fázi a výběrové řízení na dodavatele výstavby budov v rámci první fáze bylo zahájeno,“ řekl serveru Týden.cz mluvčí skupiny PPF Radeka Stavěl.

Projekt má zatím pracovní název Telecom-Citym. Komplex bude stát na okraji Moskvy u dálnice na Kyjev a nedaleko letiště Vnukovo.

PPF už má i prvního nájemce. Telekomunikační firma Rostelekom si předem pronajala 90 tisíc metrů čtverečních kanceláří. Podle ruského deníku Kommersant jde o historicky největší nájemní transakci v ruské metropoli.

Skupina PPF podniká v Rusku v širokém spektru, od bankovnictví a pojišťovnictví přes maloobchod a těžbu kovů až po zemědělství. Realitní projekty PPF se v Rusku dosud soustředily hlavně na výstavbu nákupních center.

Autor: ČTK