PPF může začít stavět bytový komplex v Moskvě | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

PPF získala v Moskvě povolení ke stavbě 1500 bytů

Vladan Gallistl

Vladan Gallistl

V moskevském realitním projektu Comcity skupiny PPF vznikne samostatně kromě kanceláří také obří bytový projekt. Skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera hodlá investovat do rezidenčního bydlení i do druhé fáze výstavby kancelářského parku Comcity, která bude zahrnovat dvě administrativní budovy a čtyřhvězdičkový hotel Novotel.

„Výstavba bytového komplexu není součástí druhé fáze výstavby kancelářského komplexu s hotelem, je to samostatný projekt, pro který už bylo vydáno stavební povolení,“ uvádí mluvčí PPF Zuzana Migdalová.

Rezidenční park má mít podle ruských médií pět budov o šesti až devíti podlažích. Projekt počítá s 1500 byty a podzemním parkovištěm. Comcity se nachází v blízkosti stanice metra Rumjancevo na jihozápadě Moskvy. Plánovaná plocha rezidenčních nemovitostí činí 130 tisíc metrů čtverečních.

Těsně před krachem odplul od stavbařů z PSJ velký majetek

Přesnou výši investice skupina PPF nesdělila. „Částka investic pro realizaci rezidenčního projektu není stanovena především z důvodu stále probíhajícího řízení na výběr generálního dodavatele,“ vysvětluje Migdalová a dodává: „Nebude to součást investic na výstavbu druhé fáze kancelářského komplexu s hotelem. Rezidenční projekt v rámci Comcity bude mít vlastní rozpočet.“

Druhá fáze výstavby kancelářského projektu počítá s investicí přes 3,7 miliardy korun. Investice do bytového komplexu se bude vzhledem k počtu bytů a současným cenám rovněž pohybovat v řádu miliard.

Prohlédněte si podobu projektu:

„Výstavba objektů se smíšeným využitím v nově vznikajících lokalitách představuje obrovskou příležitost pro developery, kteří dokážou navrhnout a realizovat komplexní projekty, jež zahrnují prostor pro bydlení i práci,“ uvádí Denis Sokolov, partner poradenské společnosti Cushman & Wakefield.

Ceny bytů v metropoli mohou dále růst. „Rezidenčních prostor je v Moskvě naprostý nedostatek,“ doplňuje Sokolov s tím, že rozvoj výstavby podporují vysoké příjmy Moskvanů a rostoucí hypoteční trh.

Kromě Comcity vlastní PPF v Moskvě administrativní centrum Metropolis a průmyslový park South Gate. V celém Rusku má nyní Kellnerova skupina šest realitních projektů. Přede dvěma lety se naopak zbavila projektu rjazaňského obchodního centra M5 Mall.

Exmanažer Penty investuje v Jizerkách
Generali koupila bývalé sídlo Tuzexu v centru Prahy

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!