U Prahy vzniká největší obchodní zóna desetiletí. Bude velká jako devět Václavských náměstí | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

U Prahy vzniká největší obchodní zóna desetiletí. Bude velká jako devět Václavských náměstí

Daniel Novák

Daniel Novák

Na ploše devíti pražských „Václaváků“ vzniknou u Prahy ve směru na Brno nové hypermarkety a obchody. Většina pozemků už je rozebraná.

Na území Čestlic a Průhonic u dálnice D1 začnou již na jaře 2018 vznikat první haly nové retailové zóny. Jen první etapa bude mít šestnáct hektarů. Celá zóna se bude rozprostírat na 39 hektarech. To je  plocha téměř devíti Václavských náměstí v Praze. Celková investice do projektu bude 1,5 miliardy korun.

„V českém retailu za posledních deset let větší komerční zóna nevznikla,“ řekla Katarína Brydone, šéfka retailu v poradenské společnosti CBRE.

Vánoce se blíží, dopravci nestíhají. DPD nepřijímá nové zákazníky a ruší hotovostní platby

Ve směru na Brno bude nová zóna na pravé straně dálnice. Tedy na opačné straně, než je v Čestlicích stávající obchodní komplex.

Obchodníci se již investorům Domo Development a PSJ Investors hlásí. „Jednotliví zájemci si pozemky koupí do vlastnictví.

V boji o prodejny outdoorové značky Bushman nastává zásadní zvrat

Cena za pozemky se liší v čase, podle toho, v jaké fázi se projekt nachází. Obchodní podmínky uzavřených obchodů prozatím nezveřejňujeme, protože jsme vázáni mlčenlivosti vůči svým klientům,“ uvedl Jakub Andrle, ředitel developera CBE Development, která projekt řídí a zajišťuje akvizice.

Parcely v první etapě jsou již kompletně prodané. Ve druhé fázi zbývají poslední dva volné pozemky. V areálu bude například hypermarket nebo multibrandové obchodní centrum.

Byty raketově zdražují, má ještě smysl do nich investovat? Podívejte se, co radí Martin Burda

Konkrétní značky zatím stavitelé zóny tají. Podle již dřívějších informací serveru E15.cz otevření nové velké prodejny zvažuje v lokalitě prodejce nábytku Ikea.

„Termín otevření nového obchodního domu Ikea je vždy možné upřesnit až po finálním výběru, potvrzení lokality a vyřešení dalších souvisejících náležitostí. Tato fáze zatím neproběhla, a tak v tuto chvíli nelze potvrdit žádnou konkrétní lokalitu. V současnosti vyhodnocujeme více variant v Praze,“ sdělila mluvčí Ikea Zdenka Pecková.

Vedle O2 areny vzniknou kanceláře za miliardu, projekt je od izraelských architektů mrakodrapů

Parcely pro řetězce jsou už v Čestlicích kompletně připravené včetně přípojek na všechny sítě a komunikace. Developer se navíc podílel na stavbě dvou kilometrů splaškové kanalizace, vodovodu a rozšíření čističky odpadních vod v Průhonicích.

Ve spolupráci s okolními obcemi též vybudoval za 42 milionů korun retenční nádrže. Mají vyřešit problémy s opakujícími se záplavami při prudkých deštích.

„Obec Čestlice by na tato opatření neměla peníze,“ poznamenal starosta Čestlic Petr Šachl. Vznikly rovněž protihlukové stěny, v okolí bude množství nové zeleně.

Čeští miliardáři zaplavují trh dluhopisy. Výnosy jdou na staré dluhy i expanze
Olomoucký podnikatel s vazbou na Mrázka a Pitra si jde na trh pro půl miliardy
Majitelé tržnice Sapa stavějí v centru Prahy
Chybí nám velký traktor, přiznává manažer Zetoru. Firma spoléhá na slavnou historii
Bilance: Mladý pár dá v Praze za místo pro postel tolik, co za nové auto. Situace se možná brzy změní

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!