CPI Property Group musí kvůli koronaviru šetřit, oseká náklady | e15.cz

Vítkova CPI Property Group musí kvůli pandemii propouštět

ČTK, vaj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Realitní skupina CPI Property Group miliardáře Radovana Vítka kvůli koronaviru sníží náklady, opatření se dotknou i zaměstnanců. Podrobnosti firma ve své zprávě neuvedla.

Firma tvrdí, že je připravena s problémy se vypořádat. "CPIPG podniká kroky ke snížení režijních i dalších nákladů, včetně počtu zaměstnanců a mezd všude tam, kde je to proveditelné," píše. Firma rovněž uvedla, že přehodnocuje své kapitálové výdaje a plány rozvoje.

Skupina CPI Property Group a její dceřiná společnost CPI Hotels minulý týden nabídla vládě svých 14 hotelů k případnému využití pro péči o nemocné. K dispozici tak dala zhruba 5000 lůžek ve 2490 pokojích. Hotely jsou v různých částech země, mimo jiné v Praze, kde je nejvíce nakažených, nebo v Olomouci, nedaleko které byly kvůli koronaviru uzavřeny přes dvě desítky obcí.

Společnost CPI patří k největším realitním investorům v České republice a působí i v zahraničí. Sídlo má v Lucembursku, s jejími akciemi se obchoduje na burze ve Frankfurtu nad Mohanem.

Firmě patří například pražské obchodní a administrativní komplexy Quadrio, Zlatý Anděl a Centrum Fénix, plzeňská Olympia, liberecká Nisa či Olympia v Mladé Boleslavi. Vítek vlastní ve společnosti většinový podíl 87,8 procenta.

Autor: ČTK, vaj
Newslettery