Český startup se stal jedním z vítězů mezinárodní soutěže | E15.cz

Buněčná membrána od českého startupu se stala jedním z vítězů mezinárodní soutěže

EIT Health InnoStars Awards
EIT Health InnoStars Awards
• 
ZDROJ: EIT Health InnoStars Awards

fry

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Bionanotechnologická společnost InoCure z České republiky zaznamenala velký úspěch na mezinárodní soutěži. Ve třetím ročníku EIT Health InnoStars Awards se stala jedním z 15 vítězů a na své projekty získala 25 tisíc eur (645 tisíc korun). Český startup bojoval v soutěži s produktem DifMATRIX. Jedná se o první aktivní 3D buněčnou kultivační membránou, která umožňuje rychlé, spolehlivé a etické preklinické testování.

Soutěže se celkově zúčastnilo 116 uchazečů ze střední, východní a jižní Evropy. Nejvíce prvenství si připsalo Portugalsko, a to celkem pět. Mezi další země, které uspěly a dostaly se mezi 15 nejlepších, patří kromě Česka například také Maďarsko, Polsko, Lotyšško či Itálie.

Kromě finanční odměny čeká na patnáctku nejlepších také možnost zúčastnit se tří hodnotících rozhovorů s potencionálními zákazníky, investory a partnery. Po čtyřměsíčním programu bude vybráno deset finalistů, kteří se v listopadu zúčastní finále InnoStars Awards, aby se ucházeli o tři nejvyšší ceny: dalších 25 000 eur, 15 000 eur, nebo 10 000 eur. 

„Stále více startupů z regionů, zapojených do Regionálního inovačního programu, se úspěšně uchází o prestižní evropské inovační programy, jako jsou InnoStars Awards," uvedla Monika Toth, EIT Health InnoStars RIS programová manažerka. Doplnila, že se podle ní nachází v této části Evropy působivá skupina talentů.

„Účast v programu nám pomohla. Také jsme získali další pohled na to, jak prodat a komunikovat náš projekt z jiného kulturního pohledu,“ uvedl spoluzakladatel InoCure Matěj Buzgo.

Autor: fry

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah