Soutěž vysokoškolských startupů: Uspěl algoritmus který pozná, co se bude líbit  | e15.cz

Přehlídka nápadů vysokoškoláků. Uspěl třeba algoritmus, který pozná, co se vám bude líbit 

pbo

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Celkem osm projektů obstálo ve druhém kole Soutěže podnikatelských nápadů pořádané Jihomoravským inovačním centrem (JIC). Před porotou v Brně prezentovalo své nápady celkem 13 studentů. Každý z nich měl pět minut na představení svého projektu. Vybrané projekty pak získaly na rozjezd podnikání finanční podporu v úhrnu ve výši téměř půl milionu korun. 

„Mikrogranty jsou pro studentské firmy na úplném začátku výborným motivačním nástrojem. Se skvělými výsledky to funguje třeba v Dánsku, odkud jsme pro náš program čerpali inspiraci,“ přibližuje soutěž Vojtěch Krmíček, který se v inovační agentuře JIC specializuje na rozvoj podnikavosti ve školách.

V soutěži uspěl i Petr Buchal. Jeho projekt má pomoci vybrat knihu, film nebo třeba počítačovou hru, která se bude dotyčnému velmi pravděpodobně líbit. „Určitě se vám už stalo, že jste dočetli knihu a říkali jste si, že byste si chtěli přečíst nějakou další, podobnou. Ale nevěděli jste, kde, a hlavně jak ji vlastně hledat. Petr přišel s nápadem na algoritmus, využije informace o tom, co čtete, sledujete, posloucháte a hrajete, a na míru vám navrhne řešení,“ popisuje úspěšný soutěžní návrh Krmíček.

Všechny oceněné projekty pocházejí z hlav studentů brněnských škol. Dalšími úspěšnými projekty jsou nápad na recyklaci kompozitních materiálů, které je možné použít třeba pro výrobu vláken pro 3D tiskárny, on-line databáze kosmetiky s hodnocením uživatelů, výroba designové termolahve, databáze kadeřnictví, web s informacemi pro zájemce o nákup parcely nebo platforma propojující zaměstnavatele a žadatele o praxi nebo brigádu z řad studentů. 

Oceněné projekty

Interns.cz Ondřej Buček (FI MUNI)
Dakos  Veronika Kalusová (Newton College)
Composite Recycling    Marek Polčák (FSI VUT v Brně)
Cofmi  Petr Novotný (Fakulta podnikatelská VUT)
Discover Yourself Petr Buchal (FIT VUT)
iParcely  Kateřina Bortlová (FAST VUT)
Ošmikáno  Alexandra Kousalová (Obchodní akademie ELDO)
Slavi  Roman Malov (Mendelova univerzita)
Autor: pbo

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah