Americká média získala v konkurenčním boji s Facebookem spojence, úřady zmírní jejich regulaci | E15.cz

Americká média získala v konkurenčním boji s Facebookem spojence, úřady zmírní jejich regulaci

Americká média získala v konkurenčním boji s Facebookem spojence, úřady zmírní jejich regulaci
Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Telekomunikační regulátor FCC zmírnil regulaci vlastnictví médií, aby usnadnil fungování tradičních médií v zápasu s internetovou konkurencí. Úřad zrušil omezení staré víc než 40 let, které znemožňuje souběžné vlastnictví tištěného média a televizní stanice ve stejném regionu.

Rozhodnutí FCC, v němž mají rozhodující hlas republikáni, může mít podle odborníků nemalý dopad na mediální podnikatelské prostředí v USA. Vlastníci budou mít větší možnosti nakupovat nové tituly a televizní a rozhlasové stanice na témže regionálním trhu. Menší televize a rozhlasové kanály mohou společně prodávat reklamní čas, protože nové nařízení jim umožňuje těsnější obchodní kooperaci.

Po zrušení regulace z roku 1975 už delší dobu mediální vlastníci v USA volali. Doufají, že změna jim pomůže v boji s trvale rostoucí konkurencí webových informačních projektů a kabelových televizí. Kritici varují, že krok FCC omezí pestrost názorů ve veřejném prostoru. Některé nevládní organizace se údajně chystají rozhodnutí zažalovat.

Majitel Novy nemá souhlas k prodeji své televize v Chorvatsku

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!