Apple má větší hodnotu než největší evropské banky dohromady | E15.cz

Apple má větší hodnotu než největší evropské banky dohromady

Apple
Apple
• 
Karel Javůrek

Karel Javůrek, Živě.cz

Díky aktuálním turbulencím na akciových trzích má teď Apple větší tržní hodnotu, než všech 32 největších bank v eurozóně dohromady (například Deutsche Bank, Unicredit, BNP Paribas nebo Santander a další). Upozornila na to agentura Reuters.

Celková tržní hodnota třicítky největších bank se po poklesu indexu (DJ STOXX) propadla na 340 miliard dolarů, což bylo ve stejné době pod úrovní tržní hodnoty Applu. Současná tržní hodnota Applu k dnešnímu dni je kolem 360 miliard dolarů.

Podle posledních informací má Apple navíc k dispozici již kolem 80 miliard dolarů, které může použít takřka na cokoli, ale žádné větší nákupy nelze rozhodně čekat. Jak je známo, Apple nikdy nekupoval větší společnosti, alespoň nikoli v takové podobě, jako to současně provedl například Google s Motorolou.

Vývoj akcií Applu za posledních pět let:

Vývoj akcií Apple Autor: E15

Dle tvrzení Applu finanční nezávislost poskytuje mnohem lepší podmínky pro vyjednávání, vývoj a zamluvení výroby různých klíčových komponentů pro jednotlivá zařízení, která Apple vyrábí.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.