Bulharský úřad zastavil koupi místní televize Nova. Chtěla ji PPF | E15.cz

Bulharský úřad zastavil koupi místní televize Nova. Chtěla ji PPF

pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Bulharský antimonopolní úřad zakázal skupině PPF odkoupit mediální firmu Nova Broadcasting Group. Informaci přinesla agentura Reuters. „Komise bere v úvahu vedoucí pozici kupované firmy na poli mediálních služeb, což vyvolává otázky o efektu transakce na tržní prostředí,“ uvedl ve zprávě úřad.

 

Mluvčí PPF Zuzana Migdalová sdělila, že PPF zatím nemá písemné rozhodnutí regulátora k dispozici, a proto ho nemůže komentovat. Mluvčí MTG navzdory rozhodnutí bulharského regulačního úřadu agentuře Reuters řekl, že očekává završení dohody o prodeji společnosti Nova Broadcasting ve druhé polovině letošního roku.

„Komise ve své historii doposud prakticky žádnou transakci nezastavila. Rozhodnutí padla dnes a celá se hned zveřejnila. To také není obvyklý postup, úřad obvykle uveřejňuje celé texty s několikadenním zpožděním,“ uvedl bulharský editor týdeníku Kapital Nikolaj Stojanov. Proti transakci se podle novináře vytvořil odpor v místní politické garnituře.

PPF koupi Nova Broadcasting ohlásila v únoru. Transakční cena se nezveřejnila, ale prodávající skupina Modern Times Group firmu ocenila na 4,8 miliardy korun. 

Nova je největší bulharskou komerční mediální skupinou s podílem na sledovanosti 33 procent. Tvoří ji sedm televizních stanic a 19 firem poskytujících on-line mediální služby. 

Skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera investuje do řady odvětví, od bankovnictví, finanční služby, telekomunikace, nemovitosti až po biotechnologie. Vlastní mimo jiné většinový podíl v tuzemském operátorovi O2, který je v Česku největším provozovatelem internetové televize. Dříve PPF vlastnila českou komerční televizi Nova, kterou v roce 2005 prodala společnosti CME.

 

Autor: pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah