Czech Media Invest kupuje rádia včetně Frekvence 1 a Evropy 2 | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Czech Media Invest kupuje rádia včetně Frekvence 1 a Evropy 2

Czech Media Invest kupuje rádia včetně Frekvence 1 a Evropy 2
Daniel Křetínský
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Společnost Czech Media Invest (CMI), kterou spoluvlastní a řídí miliardář Daniel Křetínský, kupuje od Lagardére rozhlasové stanice v Česku, Polsku, na Slovensku a v Rumunsku. K těm patří třeba Frekvence 1 a Evropa 2. Prodejní cena činí 73 milionů eur (zhruba 1,8 miliardy korun). Oznámil to člen představenstva CMI Daniel Častvaj.

Na podmínkách prodeje rozhlasových stanic se CMI dohodla s Lagardére Group. Pro uzavření transakce je podle Častvaje potřebný souhlas regulačních orgánů v dotyčných zemích.

"CMI tak získává do svého portfolia nový mediatyp postavený na silných rozhlasových brandech," uvedl Častvaj. CMI prostřednictvím svých dceřiných společnosti Czech News Center a CN Invest dosud působila zejména v oblasti tisku. Vydává čtyři deníky, mezi nimi Blesk, Sport a Aha!, desítky časopisů, například týdeník Reflex nebo Svět motorů, a také webové tituly. Společnost také vlastní dvě tiskárny a je lídrem ve vydávání knih a distribuce tisku.

Třicítka českých a slovenských miliardářů kontroluje jmění za bilion korun

Společnosti provozující rozhlasové stanice, které jsou předmětem transakce, vykázaly loni konsolidované tržby přibližně 56 milionů eur (1,4 miliardy korun), uvedl Častvaj. V Česku do nadnárodní sítě Lagardére Group patří mediální skupina Lagardere Active ČR. Provozuje pět českých rozhlasových stanic, jednu slovenskou stanici a mediální zastupitelství Regie Radio Music.

Karlovarský filmový festival má mít nové sponzory
EP Infrastructure dosáhla provozního zisku více než 40 miliard
Křetínský jednal s Mayovou. Zúčastnil se schůzky s kapitány evropského byznysu
Megatransakci v Plzni musí posvětit trio miliardářů

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!