Další západní firma uspěla u čínských soudů, Disney se dočká odškodnění za okopírovaná Auta

Snímky z filmu Auta 2

Snímky z filmu Auta 2 Zdroj: Falcon.cz

Auta 2
Snímky z filmu Auta 2
Snímky z filmu Auta 2
Snímky z filmu Auta 2
Snímky z filmu Auta 2
8
Fotogalerie

Čínský soud dal za pravdu americké mediální společnosti Walt Disney ve sporu o autorská práva. Dvě čínské firmy jí podle agentury Reuters musejí zaplatit odškodnění za nelegální kopírování některých prvků jejího filmu Auta a Auta 2 ve svém snímku The Autobots. Podle médií se jedná se o další úspěch západní firmy u čínského soudu ve sporu o autorství.

Šanghajský soud odsoudil čínskou producentskou firmu Bluemtv a distributora G-Point k pokutě 1,35 milionu jüanů (zhruba pět milionů korun) jako kompenzaci za okopírování prvků z filmů americké společnosti.

Podle soudu čínská verze okopírovala hlavní postavy aut, vytvořila podobný název a podobné propagační materiály. Číňané tak americkou společnost musí odškodnit za ekonomické ztráty a soudní výdaje.Společnost Walt Disney rozhodnutí soudu uvítala. Režisér čínského filmu The Autobots Čuo Ťien-žung se nicméně cítí nevinen, tvrdí, že film Auta nikdy neviděl, a jeho obhájci u soudu prohlásili, že postavy aut ve filmu byly vytvořeny podle skutečných automobilů. Režisér již dříve uvedl, že plánuje natočit pokračování svého filmu, i když mu na něj zatím chybějí finance. Proti rozhodnutí soudu se hodlá odvolat.

V loňském roce vedl u čínských soudů úspěšný spor o autorská práva například americký basketbalista Michael Jordan nebo německá automobilka BMW.