Facebook bez počtu palců. Uživatelé v Austrálii otestují novou funkci | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Facebook bez počtu palců. Uživatelé v Austrálii otestují novou funkci

ČTK

Facebook začal testovat skrývání počtu lajků a komentáře u příspěvků jiných uživatelů. Jako první je neuvidí někteří uživatelé této sociální sítě v Austrálii, píše BBC. Zmíněné údaje budou nově soukromé a dostupné jen autorovi. Smyslem opatření, ke kterému Facebook přistoupil po konzultaci s odborníky na duševní zdraví a skupinami bojujícími proti šikaně, je omezit společenský tlak na uživatele. Web E15.cz o nové funkci informoval již dříve.

„Chceme, aby se lidé nezabývali počty lajků a reakcemi, ale zaměřili se spíše na kvalitu vzájemného působení a kvalitu obsahu,“ řekla agentuře AP mluvčí australské pobočky Facebooku Mia Garlicková.

Facebook tak v tomto kontroverzním kroku následoval instagram, kde tato změna platí už od července pro uživatele platformy v některých zemích, včetně Austrálie, Itálie nebo Irska. Instagram podle BBC zatím nezveřejnil z tohoto experimentu žádná data. Opatření ale vzbudilo kritiku uživatelů využívajících facebook k marketingovým účelům, kteří tvrdí, že počty lajků jsou pro ně důležitý obchodní ukazatel.

Zatím není jasné, zda změna na obou sociálních sítích bude trvalá, uvedla BBC.

Robotický pes od Boston Dynamics jde do prodeje. Bude působit jako asistent v továrnách
Facebook utratil miliardy za start-up, který má umožnit ovládat stroje jen pomocí mysli
Německo se bojí, že digitální měny podkopají suverenitu státu. Jejich technologie ho ale láká

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!