Future Port Prague i letos přivítá hvězdné řečníky a top inovace | E15.cz

Future Port Prague i letos přivítá hvězdné řečníky a top inovace

Future Port Prague vypukne už v září.
Future Port Prague vypukne už v září.
• 
ZDROJ: Future Productions
Prezentace klienta •
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Praha se v září znovu stane evropským epicentrem exponenciálních technologií. Future Port Prague, největší mezinárodní vizionářská a futuristická akce v srdci Evropy, se vrací do Pražské tržnice v rozšířené dvoudenní podobě a se spoustou novinek.

 

 „Žijeme v době neuvěřitelného technologického pokroku a náš region má obrovský inovační potenciál, který zůstává nevyužit, “ říká Martin Holečko, zakladatel a CEO festivalu Future Port Prague.

8 exponenciálních technologií a trendů pro ročník 2018

Umělá inteligence, smart technologie, budoucnost energie, blockchain, smíšená realita, budoucnost výroby, budoucnost mobility a budoucnost zdravotnictví. To jsou oblasti, které dominují letošnímu ročníku festivalu. O kvalitu řečníků, jejich příspěvků i vystavovatelů se starají garanti, mezi kterými letos nechybí Nell Watson či Scott Amyx, oba ze Singularity University, české odborníky pak zastupují osobnosti jako Michal Pěchouček, Jiří Kůs, Martin Hausenblass či Marek Polčák.

Open-air festival plný inspirace a světových řečníků

Hlavními pilíři Future Port Prague je konference a open-air festival. Mezi řečníky festivalové stage v letošním roce zazáří hvězdy jako Larry Sanger, spoluzakladatel Wikipedie, který ji opustil, aby vytvořil ještě revolučnější encyklopedii běžící na blockchainu, David Pavlík, známý Čech ze SpaceX, který se nedávno vrátil domů, aby se stal CIO raketově stoupající české firmy Kiwi.com, profesor Kevin Warvick neboli Kapitán Kyborg, britský vědec experimentující s čipy propojenými na vlastní nervovou soustavu nebo Charlie Fink, bývalý manažer Disney a dopisovatel amerického Forbesu, který je rovněž konzultantem v oblasti rozšířené reality.

Dorazí inženýrka z NASA i zástupkyně Hyperloop One

Future Port Prague také hostí jednodenní konferenci plnou příkladů a case studies využití exponenciálních technologií. Mezi potvrzenými hvězdami konference jsou osobnosti jako např. Dr. Anita Sengupta, kosmická inženýrka NASA a viceprezidentka firmy Hyperloop One světoznámého miliardáře Richarda Bransona, Yuri van Geest, spoluautor knihy Exponenciální organizace a člen Singularity University, Tadahiro Kawada, prezident japonského robotického giganta Kawada Industries nebo Dolfi Mueller, starosta švýcarského města Zug, známého pod názvem Cryptovalley, a to díky využívání technologie blockchain.

Kromě atraktivních vystoupení řečníků ze světa i České republiky bude probíhat expo, na kterém se představí více než 150 firem. A co byste například neměli minout?

  • Českou premiéru koncept Škoda Vision X
  • XTAL od VRgineers – nejlepší brýle pro VR na světě
  • hru Beat Saber od české firma Hyperbolic Magnetism
  • chytrý soběstačný mikro-domov poháněný větrnou a sluneční energií Ecocapsule
  • Bezúdržbové samozavlažovací květináče Space Plant od firmy The Greenest Company

Součástí akce budou i workshopy a světové Machine Ethics Symposium. Více informací o celé akci a jejím programu najdete na oficiálních stránkách festivalu.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah