Robot Ameca děsí internet. Android procitl k životu (VIDEO) | e15.cz

Humanoidní robot Ameca od firmy Engineered Arts děsí internet. Na videu procitl k životu

jon

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Britská společnost Enginnered Arts specializující se na moderní robotiku šokovala veřejnost prezentací svého nového robota nesoucího název Ameca. Na videu Ameca zdánlivě procitá k životu.

Robot, či v tomto případě už spíše člověku podobný android, na první pohled vyniká přesvědčivou mimikou a gestikulací. Engineered Arts označuje Amecu za dosud nejlepšího humanoidního robota, jenž byl vytvořen za účelem komunikace s lidmi. Společnost krátkým videem s procitající Amecou láká na technologickou výstavu CES 2022 v lednu, kde se Ameca pravděpodobně předvede světu v plné parádě.

Video se připravuje ...
Humanoidní robot Ameca

Firma Engineered Arts se dlouhodobě zaměřuje na vývoj supermoderních robotů, kteří slouží jako originální uvaděči v zábavních parcích, na byznysových akcích i ve vědeckých centrech. Své roboty jednotlivým podnikům prodává anebo půjčuje.

Společnost založil v roce 2004 Will Jackson. Její první výtvory připomínaly mechanické loutky, od té doby však učinily znatelný pokrok. Nyní se Engineered Arts mohou pochlubit více než stovkou robotů instalovaných na různých místech po světě. Mezi dosud nejúspěšnější modely technologické společnosti patří předchůdci Amecy Mesmer a RoboThespian, anebo asistent Quinn. Engineered Arts vyrábí též speciální modely robotů na zakázku určené mimo jiné i pro filmový průmysl. Význam robotiky bude podle všeho v posledních letech stoupat, rychlý vývoj se odehrává i mezi drony.

Autor: jon

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery