Jaromír Soukup prodal portál PCtuning.cz | E15.cz

Jaromír Soukup prodal portál PCtuning.cz majiteli pořadu Re-Play a portálu Hrej.cz

Jaromír Soukup
Jaromír Soukup
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

fry

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Mediální skupina Empresa Media, kterou vlastní Jaromír Soukup, prodala agentuře Grunex IT portál PCtuning.cz. Cílem akvizice je posílit mediální obsah agentury Grunex, která se specializuje na marketingové a PR aktivity zaměřující se na počítačové hráče a eSport. Další detaily obchodu strany nezveřejnily.

Pro Grunex to není za poslední dobu jediná provedená akvizice na poli mediálního trhu. Po koupi podílu v herním pořadu Re-Play a loňském převzetí tuzemského herního portálu Hrej.cz a řady komunitních webů nyní cílí i na klasické příznivce informačních technologií.

„Portfolio Grunex médií se doposud zaměřovalo zejména na gaming a eSport, se kterým však hardware velmi úzce souvisí,“ říká Martin Liberský, jednatel a spolumajitel agentury Grunex, a doplňuje: „Koupě PCtuning.cz nám umožní efektivně oslovit právě tuto příbuznou skupinu čtenářů.“

Grunex přitom počítá se zachováním stávajícího osazenstva redakce v čele se zkušeným šéfredaktorem i dalšími matadory Michalem Rybkou, Zdeňkem Obermaierem, Adamem Vágnerem a dalšími členy. Zároveň plánuje investice do rozvoje webu, zejména jeho kompletní inovaci.

„V současnosti pracujeme na aktualizaci našeho největšího herního webu Hrej.cz a hned po něm přijde na řadu PCTuning.cz. Chceme přinést nejen nový moderní vzhled, ale s ním i koncept a obsah. Jsme si vědomi i rostoucího zájmu o videoobsah, na který se budeme zaměřovat výrazně více než doposud,“ uzavírá Liberský.

Mediální dům Empresa Media patří podle webových stránek firmy mezi největší česká vydavatelství. Vydává například časopisy Týden, Sedmička či Interview a knihy. Na jaře přeměnila časopis Týden na měsíčník a loni ukončila vydávání časopisu Instinkt. Na přelomu let 2012 a 2013 do skupiny přibyla televize Barrandov. Letos na jaře Empresa projevila zájem o vydavatelství Mladá fronta, které je v insolvenci.

 

Autor: fry

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah