Je renovovaná technika budoucnost? Projekt Refurbished přichází i do Česka | E15.cz

Je renovovaná technika budoucnost? Projekt Refurbished přichází i do Česka

ZDROJ: Refurbished
Prezentace klienta •
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Projekt Refurbished je nejen odpovědí na celosvětový problém elektroodpadu, ale zároveň dobrou zprávou pro ty, kteří se poohlížejí po novém notebooku nebo PC a nechtějí utratit hromadu peněz.

Společnost Refurbished pracuje s technikou, která je ve stoprocentně dobrém stavu, takže se nemusíte bát, že si koupíte porouchaný nebo opravovaný kus. Součástí jsou i detailně značené třídy vzhledu, bateriíí i displejů jednotlivých notebooků či PC, takže máte jistotu, že nekoupíte zajíce v pytli. Výpočetní technika prochází denně pod rukama specialistům na renovaci, kteří ji čistí, připravují české klávesnice, nahrávají software, testují a leští tak, aby byla na co nejvyšší úrovni jak po funkční, tak vizuální stránce. Jen 5 % všech strojů vyžaduje výměnu komponentů – a stroje po takové výměně jsou ještě více testované. Že je renovovaná technika budoucností dokazuje i to, že za loňský rok prodala firma na Slovensku více než 35 tisíc kusů renovované výpočetní techniky.

Autor: Shutterstock

Proč si už tolik zákazníků oblíbilo právě Refurbished

Za cenu nových plastových notebooků, můžete mít od Refurbished renovovaný stroj business třídy s hliníkovým tělem a opravdu výkonnými komponenty. V obchodě najdete ty nejlepší kousky značek HP, Dell, Lenovo nebo Fujitsu-Siemens. Naprostá většina notebooků má minimálně 8 GB RAM, procesory i5 a SSD disk. Společnost nabízí při koupi další množství výhod – dvouletou záruku, kterou si můžete prodloužit až na pět let, opravdu rychlý servis, eko balení a širokou síť partnerů, u kterých si můžete produkt prohlédnout i odzkoušet.

Společnost nakupuje zhruba 1000 kusů techniky týdně

A to převážně ze zemí Evropské unie. Vybrat správné kousky na renovaci ale není jen tak – v Refurbished trvalo několik let zdokonalit v této oblasti know-how a standardy jsou momentálně opravdu vysoké. Vybrali si cestu kvality, která je sice tou těžší cestou, ale na servis nebo reklamace se jim vrací pouhých 0,6 % prodaného zboží (u nových zařízení je toto číslo zhruba desetinásobné). A přestože jde většinou o komponenty ze zahraničí, těšit se můžete také na úplně novou klávesnici s českou diakritikou, kterou je při renovaci vybavený každý notebook.

Refurbished si v Česku získal už 65 partnerů

Refurbished se svým konceptem prodeje renovované techniky podporuje zejména klasické malé počítačové prodejny. Od konkurence se odlišuje jeho přístup k přírodě a snaha v této oblasti vzdělávat veřejnost – levné plastové notebooky jsou totiž neekologické a neekonomické, protože na výrobu jedné PC sestavy se spotřebuje zhruba 240 kg fosilních paliv a 1500 litrů vody. Renovací techniky ušetřila společnost množství přírodních zdrojů – v prvé řadě dává do oběhu techniku, která díky své kvalitě poslouží více než jen pár let, a v té druhé snižuje množství nakoupených nekvalitních plastových notebooků.

Refurbished CZ - Kašlete na plasťáky!

Společnost na český trh vstupuje mezi svou konkurenci s respektem. Většího a vyspělejšího trhu se ale nebojí a věří svému konceptu kvalitní renovované techniky. Tu totiž na našem a ani na zahraničních trzích tak často nenajdete. Důvěru vkládá také do své sítě pečlivě vybraných prodejců po celém Česku.

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah