Komárkova Sazka chce provozovat britskou národní loterii | E15.cz

Komárkova Sazka chce provozovat britskou národní loterii

ČTK, vku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Sázková společnost Sazka Group ze skupiny KKCG miliardáře Karla Komárka vyjádřila zájem o provozování britské národní loterie. Napsala to na svém webu britská televizní stanice Sky News. Mluvčí Sazky Sky News řekl, že firma nyní zvažuje předložení oficiální nabídky.

Britskou národní loterii v současnosti provozuje společnost Camelot, jejíž licence vyprší v roce 2023. Předpokládá se, že tendr na novou licenci bude oficiálně zahájen na podzim. O výsledku tendru se pravděpodobně rozhodne v příštím roce.

Televize Sky News rovněž upozornila, že Sazka Group si v souvislosti s možným předložením nabídky najala jako poradce lobbistickou firmu Flint Global, ve které působí bývalá stálá tajemnice britského ministerstva digitalizace, kultury, médií a sportu Sue Owenová.

Owenová odešla z funkce stálé tajemnice loni v dubnu a letos se stala poradcem ve firmě Flint Global. Podle zdrojů blízkých podniku se však na práci pro společnost Sazka Group nepodílí a nedostala se s českým podnikem do žádného kontaktu, píše Sky News.

Sazka Group je jednou z největších celoevropských loterijních společností, kromě ČR působí také v Rakousku, Itálii, Řecku a na Kypru. Dceřiná společnost Sazka je nejstarší loterijní firmou v Česku s dominantním podílem na trhu loterijních her typu Sportky nebo Eurojackpotu.

Autor: ČTK, vku

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah