Nepřetržitě on-line. T-Mobile začne nabízet Wi-Fi hot spoty do aut | E15.cz

Nepřetržitě on-line. T-Mobile začne nabízet Wi-Fi hot spoty do aut

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Mobilní operátor T-Mobile bude od podzimu nabízet možnost vytvoření Wi-Fi hot spotu v automobilech. Wi-Fi nabídne prostřednictvím své služby Chytré auto, kterou nabízí od konce loňského roku.

Chytré auto se skládá ze zařízení vybaveného SIM kartou. To se jednoduše nasune do tzv. OBD portu, který mají všechny vozy vyrobené od roku 2001, a přes mobilní síť se propojí s aplikací Motion. Zařízení čte z vozu data a posílá informace o stylu jízdy, pohybu, poruchách, spotřebě paliva a bezpečnosti přímo do aplikace v mobilním telefonu.

Služba nově obsahuje SOS tlačítko umožňující odeslat v případě nehody předem nadefinovanou bezplatnou SMS až pěti příjemcům s žádostí o pomoc. Celá služba stojí 2599 korun, měsíční tarif pak 75 korun měsíčně.

Podobné funkce mají některé novější vozy přímo ve své výbavě. Možnost vytvoření Wi-Fi sítě, nouzové volání nebo odesílání informací o vozidle na mobilní telefon nabízí u vyšších modelů například Škoda Auto.

T-Mobile Czech Republic je člen mezinárodní telekomunikační skupiny Deutsche Telekom. S šesti miliony mobilních zákazníků je jedničkou na českém mobilním trhu, na kterém působí již více než 20 let.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah