Polský CD Projekt je nejhodnotnější herní firmou Evropy. Přitom má stále jen jeden prodejní hit

Zaklínač 3 Divoký hon

Zaklínač 3 Divoký hon Zdroj: Repro E15

Zaklínač 3 Divoký hon
Zaklínač III: Divoký hon je krvavá hra.
Tygr je jedním ze zástupců roztodivné fauny, na kterou ve hře narazíte.
Nestyda Geralt.
Zaklínač 3 Divoký hon
6
Fotogalerie

Společnost stojící za sérií počítačových her Zaklínač se stala nejhodnotnější evropskou firmou v oboru. Tržní kapitalizace polské CD Projekt Group dosáhla 8,13 miliardy dolarů a překonala tak i hodnotu francouzského gigantu Ubisoft.

Francouzská společnost má hodnotu 8,12 miliardy dolarů a CD Projekt ji tak těsně překonává. Polská skupina patří dlouhodobě mezi nejvýkonnější tituly panevropského akciového indexu Stoxx 600.

CD Projekt v posledních měsících pokračuje ve strmém růstu navzdory tomu, že vývojáři odložili kvůli koronaviru uvedení nové hry Cyperpunk 2077 z původního dubnového termínu na září. Převážná většina příjmů firmy tak stále plyne z herní série Zaklínač. Její třetí díl je na trhu už pět let a podle březových údajů CD Projektu se ho dosud prodalo skoro 30 milionů kopií.

V Evropě je sice nyní CD Projekt na špičce oboru, světoví giganti ale evropské hráče svou velikostí jasně zastiňují. Společnost Activision Blizzard, která stojí například za hrou Call of Duty má hodnotu 56,27 miliardy dolarů, a Nintendo trh oceňuje na 53,73 miliardy dolarů.