PPF Telecom v pololetí zvýšila zisk o polovinu na téměř 6 miliard | E15.cz

PPF Telecom v pololetí zvýšila zisk o polovinu, vzrostl i počet zákazníků

ČTK, fry

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

PPF Telecom Group, která ve skupině PPF zahrnuje zejména firmy O2, CETIN a Telenor, v pololetí zvýšila zisk o 49 procent na 219 milionů eur, tedy 5,7 miliardy korun. Upozornily na to na svém serveru Hospodářské noviny. Kromě zisku stoupl společnosti i počet zákazníků. A to o půl procenta na 17 milionů.

Příjmy skupiny vzrostly o 2,5 procenta na 1,5 miliardy eur, tedy přes 39 miliard korun. Provozní zisk se zvýšil o 13 procent na 338 milionů eur. Poměr investic k výnosům v první polovině roku 2020 vzrostl o pět procentních bodů na 16 procent kvůli nákupu 5G spektra v Maďarsku.

„Chtěl bych upřímně ocenit naše zaměstnance, kteří se pohotově přizpůsobili omezením v reakci na nástup koronaviru a udržovali všechny služby funkční,“ uvedl výkonný ředitel Ladislav Bartoníček.

V pololetí vyčlenila telekomunikační divize PPF v Bulharsku, Maďarsku a Srbsku po vzoru Česka od mobilních operátorů Telenor infrastrukturu do oddělených firem CETIN. Operátoři Telenor budou poskytovat služby koncovým zákazníkům, podobně jako O2 v ČR. Sítě budou v jednotlivých zemích spravovat nově vytvořené společnosti CETIN, které spolu s českým CETINem tvoří skupinu CETIN Group.

Rozdělení operátorů do skupin má infrastrukturní části dát lepší pozici na velkoobchodním trhu ve střední a východní Evropě. PPF také očekává, že nově vytvořená regionální skupina bude moci těžit z koordinovaného výzkumu, společného zavádění inovací a nákupů komponent a zařízení od globálních dodavatelů. To se týká mimo jiné i nastupující technologie 5G.

PPF Telecom Group je součástí investiční skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera.

Autor: ČTK, fry

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah