Proměnit poušť v zahradu. Dubajské EXPO odhaluje pavilony, čím zaujmou Češi? | E15.cz

Proměnit poušť v zahradu. Dubajské EXPO odhaluje pavilony, čím zaujmou Češi?

mšt, mit

Světová výstava Expo v Dubaji otevře své brány příští rok. Organizátoři akce, při jejíž příležitosti má vzniknout až 200 tisíc pracovních míst i nejvyšší budova světa, již začali lákat potenciální návštěvníky na podobu výstavních pavilonů jednotlivých zemí. Jejich společným tématem je udržitelnost a schopnost přizpůsobit se klimatickým změnám. Prohlédněte si fotogalerii.

Český pavilon vznikne podle návrhu architektonického studia Formosa AA. Národní prezentace se bude snažit zaujmout mimo jiné pokročilým systémem, který má dokázat pomocí kondenzace vodních par zúrodnit dokonce i poušť. Pavilon vyzdobí také instalace připomínající tradici českého sklářství. Rozpočet národní účasti na Expo 2020 se má pohybovat mezi 250 a 310 miliony korun.

Organizátoři předpokládají, že na světovou výstavu během půlročního trvání zavítá 25 milionů lidí, z toho asi 75 procent ze zahraničí.

Autor: mšt, mit
 

Podpořte E15 v anketě Křišťálová lupa

Deník E15 byl nominován v anketě Křišťálová Lupa 2020 o nejlepší zpravodajský web v Česku. Podpořte nás svým hlasem - ZDE.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!