Akcie Avastu klesají, Sybil Holding prodávají podíl | E15.cz

Sybil Holdings prodávají podíl v Avastu, akcie kybernetické firmy klesly o téměř pět procent

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

fry

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Akcie společnosti Avast na pražské burze klesly o více než čtyři procenta. Ztrátu však zčásti redukovaly na 106 korun za akcii. Hlavním důvodem poklesu je rozhodnutí společnosti Sybil Holdings prodat svůj podíl v Avastu, a to formou sekundární veřejné nabídky. Celkově činí podíl firmy v Avastu 12,4 procenta, což představuje zhruba 112 milionů akcií s očekávaným výnosem 443,7 milionů pencí, napsala agentura Reuters.

Již včera předpověděli analytici Patria Finance, že cena akcií Avastu projde korekcí. Sybil Holdings požadují 367 pencí za akcii. To je o téměř pět procent méně, než včerejší zavírací cena, která činila 385,8 pencí.

Sybil Holdings, patřící do fondu CVC, se akcií společnosti Avast zbavoval už v březnu, kdy prodal 5,4 milionu akcií, jejichž nabídková cena tehdy činila 284 pencí. 

Současná nabídka akcií se odehrává prostřednictvím společnosti Jefferies. Ta v obnoveném analytickém pokrývání potvrdila svoje nákupní doporučení na tento titul s cílovou cenou 453 pencí.

Autor: fry

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.