Telefony BlackBerry by na čas mohly zmizet z trhu | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Telefony BlackBerry by načas mohly zmizet z trhu

ČTK

Čínský elektronický gigant TCL oznámil, že v letošním roce ukončí výrobu chytrých telefonů značky BlackBerry. V srpnu mu totiž končí licenční dohoda o jejich produkci. Tu Číňané podepsali s kanadským výrobcem v roce 2016, kdy se BlackBerry rozhodlo vlastní výrobu ukončit, píše server BBC.

Podle technologického serveru The Verge je možné, že značka BlackBerry tak na určitou dobou zmizí z trhu s chytrými telefony. Společnost BlackBerry sice spolupracuje také s jinými výrobci chytrých telefonů, ale v mnohem menším rozsahu.

TCL po podpisu dohody uvedla na trh několik nových telefonů značky BlackBerry s operačním systémem Android. Tyto telefony byly vybaveny klávesnicí typickou pro starší přístroje BlackBerry, ke které vlastní kanadský podnik několik patentů. Společnost BlackBerry pro tyto telefony dodávala aplikace a zvláštní verzi systému Android s posílenými bezpečnostními prvky. Z každého prodaného přístroje pak dostávala licenční poplatky, píše BBC.

Společnost BlackBerry, původně Research In Motion, byla průkopníkem chytrých telefonů a její přístroje měli v oblibě zejména manažeři. Později ale firma začala na trhu zaostávat za přístroji s operačním systémem Android a za telefony iPhone od americké společnosti Apple. Proto se rozhodla přesunout od výroby chytrých telefonů do oblasti softwaru a kybernetické bezpečnosti.

Apple se koncem roku stal jedničkou v dodávkách smartphonů, po dvou letech předstihl Samsung

BlackBerry končí s výrobou chytrých telefonů. Akcie firmy reagují prudkým růstem

Volkswagen se musí rychle transformovat, aby neskončil jako Nokia, říká šéf koncernu Diess

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!