Události ČT projdou od dubna radikální změnou | E15.cz

Události ČT projdou od dubna radikální změnou

Události ČT
Události ČT
• 
ZDROJ: CT

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Hlavní večerní zpravodajský pořad České televize Události se od dubna po téměř čtrnácti letech změní. Pořad bude delší, ve všední dny se rozšíří na 48 minut a o víkendech na 45 minut. Dvojici moderátorů nahradí jeden hlavní a jeden reportér, změní se logo. Pořad se bude vysílat ve vysokém rozlišení. Nejvíce prostoru dostane vždy hlavní zpráva dne, uvedli zástupci ČT.

„Nové Události se změní v rovině formální a obsahové. Relace bude nezaměnitelná s ostatními zpravodajskými relacemi na jiných televizích,“ řekl ředitel zpravodajství ČT Zdeněk Šámal. Moderátor ve studiu bude mít během živého vysílání k dispozici interaktivní virtuální prvky a dotykové plazmové obrazovky. Bude se tak v mnohem větší míře podílet na konečné podobě Událostí, které se budou nadále vysílat na programech ČT1 a ČT24.

Události ČT Autor: CT
Události ČT - vizualizace nového studia

„Jedním z požadavků na změnu bylo i to, že se musí více vycházet ze zpravodajství veřejné služby,“ řekl šéfredaktor zpravodajství ČT Petr Mrzena. „Reportéři musí mluvit pomaleji, a tím také srozumitelněji,“ dodal. Hlavním sloganem nových Událostí je Sledujte Události jasné a spolehlivé. S plánem změnit zpravodajství nastupoval loni v říjnu do České televize její generální ředitel Petr Dvořák.

Pořad budou jako moderátor a reportér uvádět vždy dva ze čtveřice Marcela Augustová, Jolana Voldánová, Jakub Železný a Aneta Savarová. „Úloha moderátora reportéra bude i v tom, že může být ve speciálních situacích poslán do terénu,“ řekl Mrzena. „Jednou z ambicí je události nejen zaznamenávat, ale také je samostatně vyhledávat,“ dodal.

V týmu pro Události bude 34 redaktorů a reportérů. „Provedli jsme strukturální a organizační změny, přerozdělili jsme práci i kompetence. Proto jsme i navzdory delší stopáži a větším nárokům, které nové Události na celý tým kladou, nemuseli personálně posilovat,“ řekl Šámal.

První změněné Události bude 1. dubna uvádět Marcela Augustová a moderátorem reportérem bude Jakub Železný. Moderování nové podoby sportovní relace Branky, body, vteřiny zahájí Barbora Černošková.

Zpravodajsko-publicistický pořad Události, komentáře na programu ČT24 se měnit nebude. „Jde o velmi kvalitní pořad s kvalitním týmem lidí. Žádné revoluční změny nechystáme, protože nejsou třeba,“ řekl Šámal.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.