Vývojářský poplatek účtovaný tvůrcům aplikací v Google Play klesne na polovinu | E15.cz

Vývojářský poplatek účtovaný tvůrcům aplikací v Google Play klesne na polovinu

ČTK, vku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Americká internetová společnost Google se rozhodla snížit poplatek, který účtuje vývojářům ve svém obchodě s aplikacemi Google Play. Od července poplatek u prvního milionu dolarů z ročních tržeb jednotlivých vývojářů v obchodě Google Play klesne na 15 procent z nynějších 30 procent. Část příjmů přesahující milion dolarů bude nadále podléhat 30procentnímu poplatku.

„Od 1. července 2021 snižujeme poplatek, který Google Play obdrží, když vývojář prodá zboží či služby, na 15 procent u prvního milionu tržeb,“ uvedla firma. „Tato změna přinese 99 procentům vývojářů, kteří prodávají zboží a služby přes Play, pokles poplatků na polovinu,“ dodala. Upozornila, že ušetřené peníze mohou vývojáři využít k rozvoji svých aktivit.

Podle agentury Reuters zatím není jasné, jak velký finanční dopad bude mít snížení poplatku na společnost Google. Podobný krok již loni ohlásil americký technologický gigant Apple. Ten se rozhodl snížit poplatek ze 30 na 15 procent vývojářům, jejichž roční příjmy v jeho obchodě s aplikacemi nepřekračují milion dolarů. Pokud vývojáři tuto hranici překračují, vztahuje se poplatek 30 procent na všechny jejich příjmy v obchodě.

Firmy Google a Apple se v posledních letech staly terčem obvinění, že svými poplatky omezují spotřebitelům možnost volby a zvyšují ceny aplikací. S těmito obviněními přišly nejen malé a začínající podniky, ale také velké společnosti, jako jsou softwarový gigant Microsoft či služba pro streamování hudby Spotify, připomíná Reuters.

Autor: ČTK, vku

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah