V Německu nezaměstnanost dál klesá k novým rekordům, spadla na rovných šest procent | E15.cz

V Německu nezaměstnanost dál klesá k novým rekordům, spadla na rovných šest procent

ČTK

Míra nezaměstnanosti v Německu klesla v říjnu na nové rekordní minimum a pokles počtu nezaměstnaných byl vyšší, než se čekalo. Spolkový statistický úřad dnes oznámil, že míra nezaměstnanosti se podle sezonně přepočtených údajů snížila ze zářijových 6,1 procenta na šest procent, což je nejnižší hodnota od znovusjednocení země v roce 1990.

Počet nezaměstnaných se snížil o 13 tisíc na 2,662 milionu. Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávali pokles jen o 1000.

"Díky podzimnímu oživení nezaměstnanost výrazně klesla, zaměstnanost znovu stoupla a poptávka po nových zaměstnancích se dále zvyšuje," uvedl v prohlášení šéf statistického úřadu Frank-Jürgen Weise.

Mzdy Čechům rostou, pracovní výkon ne. Firmy nedokážou využít jejich potenciál

Počet volných pracovních míst pak činí rekordních 691 tisíc. To naznačuje, že firmy mají stále větší problémy, když chtějí rychle najít nové zaměstnance na trhu, napsala agentura Reuters.

Podle sezonně neupravených údajů počet nezaměstnaných proti předchozímu měsíci klesl o 109 338 na 2,54 milionu. Míra nezaměstnanosti se pak snížila o 0,1 procentního bodu na 5,8 procenta.

Francouze technické obory nezajímají, chybí jim zaměstnanci pro letecký průmysl
Krúpa podal stížnost do Bruselu. Vadí mu, že Polsko lije miliardy do státních uhelných dolů

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!