Zlato pokračuje v růstu - ranní přehled | E15.cz

Zlato pokračuje v růstu, letecký sektor dál zeštíhluje a koronavirus znovu hrozí

Ranní přehled podle Bloombergu
Ranní přehled podle Bloombergu
• 
ZDROJ: E15.cz

nos, Bloomberg

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Web E15 přináší přehled důležitých témat, která by vám dnes neměla uniknout. 

Zlato jede

Zlatý závod v úterý pokračoval, když cena komodity krátce vzrostla nad 1800 dolarů za troyskou unci. Stalo se tak poprvé za více než osm let. Poptávka byla podpořena obavami investorů z nedávného narůstu přápadů koronaviru v některých regionech.

Osekávání v letectví

Skrtání pracovních míst v letectví je ještě větší, než analytici předpokládali. Společnost EasyJet oznámila, že zvažuje propuštění třetiny svých pilotů a zrušení tří základen ve Velké Británii, včetně londýnského letiště Stansted. Druhá největší letecká letecká společnost v Evropě uvedla, že zahájila konzultace s odborovými svazy. Oznámení předcházela zpráva, že Airbus zahájí nejrozsáhlejší restrukturalizaci v historii, jejímž cílem je snížit počet zaměstnanců o patnáct tisíc. Firma uvedla, že její produkce bude po dobu dvou let o 40 procent nižší. 

Koronavirové varování

Anthony Fauci, přední americký specialista na infekční choroby, varoval zákonodárce, že tempo šíření infekce koronaviru by se v USA mohlo zvýšit na 100 tisíc nakažených za den, oproti současné úrovni asi 40 tisíc, pokud se nezmění přístup USA k nemoci. Řada států již povolila například otevření barů. Americký epidemiolog mezitím naléhal na Američany, aby nosili roušky. Prezident Donald Trump na Twitteru uvedl, že se kvůli véviru „čím dál víc zlobí na Čínu“. 

Merkelová jde do finále

Německo převzalo rotující šestiměsíční předsednictví Evropská unie. Pro kancléřku Angelu Merkelovou se jedná o poslední významnou politickou roli a zároveň může jít o její dosud nejtěžší úkol. Mezi problémy, které má řešit, patří prosazení balíčku koronavirových stimulů o objemuaž 750 miliard eur formou společného dluhu. Navíc se bude dál řešit brexit.

Autor: nos, Bloomberg

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah