Armáda napodruhé hledá servis pro vládní airbusy. Za půl miliardy | E15.cz

Armáda napodruhé hledá servis pro vládní airbusy. Za půl miliardy

Jeden z vládních airbusů
Jeden z vládních airbusů
• 
ZDROJ: CC BY-SA 2.0: Aleksandr Markin

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ministerstvo obrany chce v blízké době vypsat zakázku na zajištění servisu Airbusů A 319-115CJ z vládní letky. Její předpokládaná hodnota od začátku příštího roku do konce roku 2021 je 415 milionů bez DPH.

Na údržbu a opravu Airbusů vypsalo ministerstvo zakázku již minulý rok. „Vzhledem k tomu, že nebyly podány nabídky, které by odpovídaly požadavkům zadavatele, byla veřejná zakázka zrušena,“ uvedlo ministerstvo.

Současná smlouva ale končí na konci letošního roku. Resort tak musí urychleně vypsat novou zakázku, aby bylo možné pro letouny zajistit servis. Nová zakázka má být zadána v otevřeném zadávacím řízení.

Vítězná firma by měla zajistit mimo jiné opravy letadel, výměnu agregátů, zabezpečení náhradních dílů nebo školení pilotů i techniků. Konkrétní služby si bude armáda objednávat podle aktuální potřeby.

Předpokládaná cena zakázky byla podle ministerstva stanovena podle dosavadních zkušeností s provozem letadel i s ohledem na předpoklad prací, které na nich bude v budoucnu potřeba udělat.

Letouny Airbus provozuje 24. základna dopravního letectva Kbely, která zabezpečuje přepravu ústavních činitelů ČR, přepravu vojsk armády do jednotlivých misí a další úkoly. K dispozici k tomu má dva stroje Airbus A 319, jejichž vnitřní uspořádání může měnit podle potřeby. V tisku se před časem objevila informace, že ministerstvo obrany zvažuje nákup třetího stroje typu Airbus. Kbelská základna dále používá dopravní letouny Jak-40, CL-601 Challenger nebo transportní letouny Casa.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.