Armáda vypsala zakázku za 314 milionů na servis letounů L-410 | E15.cz

Armáda vypsala zakázku za 314 milionů na servis letounů L-410

Armáda vypsala zakázku za 314 milionů na servis letounů L-410
Letoun L-410 v armádních barvách
• 
ZDROJ: acr.army.cz

ČTK

Ministerstvo obrany vypsalo zakázku na šestiletý servis letounů L-410 a leteckých motorů, vyplývá z věstníku veřejných zakázek. Vypsání tendru na začátku července odsouhlasila vláda. Podle tehdejších informací by se hodnota zakázky měla pohybovat kolem 314 milionů korun.

Předmětem výběrového řízení je kromě oprav a údržby i školení posádek letounů a technického personálu nebo konzultace a poradenství při údržbě letounů L-410.

Těch česká armáda nyní provozuje šest. „Zajištění servisní podpory je nezbytné k plnění úkolů Armády České republiky při přepravě menšího počtu osob nebo málo objemného materiálu do sousedních států a k plnění úkolů MEDEVAC pro přepravu orgánů určených k transplantaci,“ uvedl v červenci mluvčí ministerstva obrany Petr Medek.

Vítězná firma by se o letouny měla starat 74 měsíců, tedy přes šest let. Dopravní a transportní letouny L-410 Turbolet, které vyrábí kunovická firma Aircraft Industries, jsou určeny pro regionální dopravu. Letoun je schopen provozu v extrémních teplotních podmínkách, přistávat může i na malých a neupravených letištích.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!