Bez Stropnického to šlo rychle: Pražští radní schválili stavební předpisy | e15.cz

Bez Stropnického to šlo rychle: Pražští radní schválili stavební předpisy

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
• 
ZDROJ: Martin Siebert, Euro

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pražští radní na dnešním mimořádné schůzce projednali znění dlouho diskutovaných pražských stavebních předpisů. Rada zapracovala připomínky ministerstva pro místní rozvoj. Předpisy jsou připravené na odeslání k notifikaci do Evropské komise, řekl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Rada jednala v užším složení po nočním odvolání jejích čtyř členů.

Praha předpisy po kompetenčním sporu mezi primátorkou Adrianou Krnáčovou (ANO) a jejím náměstkem Matějem Stropnickým (SZ/Trojkoalice) předložila k připomínkování ministerstvu pro místní rozvoj (MMR). K notifikaci by je měla poslat příští týden. V účinnost vejdou příští rok. Kvůli předpisům žádaly už dřív ANO a ČSSD odchod Stropnického.

Předpisy, které předložila Krnáčová, schválila městská rada na začátku srpna, do 31. srpna měly radnice, magistrátní odbory či profesní komory čas na vznesení připomínek. Přišlo jich přes 2200.

Technické požadavky

Stavební předpisy, které jsou prováděcím předpisem ke stavebnímu zákonu, obecně definují požadavky na využívání území a technické požadavky na stavby. Účinnost původních stavebních předpisů v lednu na 15 měsíců pozastavilo ministerstvo. Praha má své stavební předpisy jako jediné město v zemi už více než sto let.

Rada se dnes ráno sešla poté, co v noci zastupitelé hlavního města odvolali čtyři z jedenácti radních. Odvoláni byli náměstek primátorky Stropnický a radní Michal Hašek (ANO), Hana Nováková a Irena Ropková (obě ČSSD). S návrhem na odvolání radních přišel předseda zastupitelského klubu TOP 09 Václav Novotný. Důvodem bylo špatné fungování města.

Náměstek Dolínek: Stropnický si dělá kampaň do Sněmovny na úkor Prahy

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery