Chrenkův Agel pustil Šumperskou nemocnici | e15.cz

Chrenkův Agel pustil Šumperskou nemocnici

nemocnice Šumperk,
nemocnice Šumperk,
• 
ZDROJ: nemocnicesumperk.agel.cz

msc

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společníci největšího zdravotnického řetězce v Česku Agel dokončili svoje majetkové vypořádání. V jeho rámci přešlo vlastnictví Šumperské nemocnice na doktora Martina Polacha, který se k 31. březnu stal jediným akcionářem společnosti Šumperská nemocnice. Změna vlastnické struktury podle něj nebude znamenat žádné změny pro pacienty a zaměstnance společnosti. Nový vlastník již deklaroval zájem nemocnici dále rozvíjet a dále zvyšovat úroveň služeb pacientům.

Šumperská nemocnice poskytuje komplexní zdravotní péči v regionu města Šumperk a širokého okolí se spádem více jak 200 tisíc obyvatel.

Změna vlastnické struktury Šumperská nemocnice je součástí vypořádání mezi Martinem Polachem a jeho dřívějším společníkem v Agelu Tomášem Chrenkem. Právní poradenství doktoru Polachovi při vypořádání s Chrenkem poskytovala advokátní kancelář Badokh, finanční poradenství poskytovala společnost Boston Venture Central Europe.

Skupina Agel nyní v Česku provozuje deset nemocnic a několik dalších zdravotnických zařízení. Například v Olomouckém kraji si na 20 let od hejtmanství pronajala nemocnice ve Šternberku, Prostějově a Přerově. Od roku 2006 působí Agel prostřednictvím své dceřiné společnosti Agel SK i na Slovensku, kde provozuje čtyři nemocnice. Pod skupinu spadá síť akreditovaných zdravotnických laboratoří, ústavních a veřejných lékáren a distribuční společnost Martec Medical.

V Česku skupina Agel zaměstnává 7500 lidí a ročně hospitalizuje přes 170 tisíc pacientů. Hodnotu Agelu odhaduje odborný posudek na 17 miliard Kč, některé zdroje uvádějí, že prodejní cena firmy je kolem deseti miliard korun.

Autor: msc

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery