CzechTrade letos zprostředkoval firmám kontrakty za půl miliardy korun | E15.cz

CzechTrade letos zprostředkoval firmám kontrakty za půl miliardy korun

CzechTrade letos zprostředkoval firmám kontrakty za půl miliardy korun
CzechTrade
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Státní agentura na podporu obchodu CzechTrade v prvním pololetí zprostředkovala pro 680 českých exportérů kontrakty v celkové hodnotě vyšší než půl miliardy korun. Agentura v pololetí získala 1002 placených zakázek, tj. zhruba dvě třetiny počtu zakázek realizovaných za celý rok 2014.

Generální ředitel Radomil Doležal dodal, že významně se na počtu zakázek podílely zahraniční kanceláře agentury, o jejichž zakázky šlo v 779 případech. Agentura má 45 zahraničních kanceláří ve 48 zemích.

Dodal, že nejvíce potvrzených obchodních případů mají zahraniční kanceláře CzechTrade v Düsseldorfu (15), v Almaty (osm), v Londýně (šest) a ve Vídni (pět). Z hlediska objemu zprostředkovaných zakázek si nejlépe vedly zahraniční kanceláře CzechTrade v Johannesburgu (160 milionů korun), Stockholmu (137,5 milionů korun), Šanghaji (55,7 milionů korun) a v Düsseldorfu (48,7 milionů korun).

Daří se i exportu mimo EU

„Německo je pro český export nejvýznamnější zemí a zastoupení agentury CzechTrade v Düsseldorfu dlouhodobě odvádí skvělou práci. Výborné výsledky kanceláří v Šanghaji, Johannesburgu a v Almaty potvrzují, že o české výrobky je zájem i mimo Evropskou unii a že právě tam by měla podpora exportu směřovat,“ dodal ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD).

CzechTrade je agentura na podporu exportu, podřízena ministerstvu průmyslu a obchodu. Funkcí agentury, která působí od roku 1997, je pomáhat českým firmám a podnikatelům proniknout na zahraniční trhy. V loňském roce zprostředkovala agentura vývoz za 6,8 miliardy korun.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!