Dopravní podnik začne vybírat nového ředitele | E15.cz

Dopravní podnik začne vybírat nového ředitele

Dopravní podnik hl.m. Prahy
Dopravní podnik hl.m. Prahy
• 

try, čap

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vedení pražského dopravního podniku vypíše výběrové řízení na nového ředitele a na zakázky na pojištění majetku, dodavatele papírových jízdenek a právní a poradenské služby.

„Zakázky bylo nutné už dávno vypsat. Hrozí, že dopravní podnik poruší zákon o veřejných zakázkách a dokonce v jednom případě už porušil,“ uvedla současná šéfka podniku Magdalena Češková.

Představenstvo dle Češkové podporuje provedení forenzního auditu ve firmě. Členové představenstva prý ale nebyli seznámeni s výsledky prověrky některých smluv, která se v dopravním podniku uskutečnila. „Podle mých informací byly zprávy předány pouze primátorovi a panu Lichovi,“ doplnila.

Projekt pražské křižovatky: Tak trochu privátní exit

Na slova Češkové ihned v České televizi zareagoval advokát Václav Láska. „Teď není prostor pro další forenzní audit, ale pro orgány činné v trestním řízení,“ uvedl.

V pražském dopravní podniku dle něj fungovala od roku 2007 organizovaná zločinecká struktura, která připravovala pro podnik nevýhodné smlouvy. Vyplývá to prý z právní analýzy smluv, kterou advokát připravil. Výnosy z trestné činnosti se pak „praly“ přes kyperské společnosti, řekl Láska v ČT.

Zároveň popřel informace o tom, že orgány dopravního podniku neměly k výsledkům jím prováděné prověrky přístup. „Já osobně jsem prezentoval závěry toho auditu na jednání, kde byl k dispozici,“ uvedl. Na jednání byla pozvána současná šéfka podniku Češková, která ale nepřišla, údajně kvůli dovolené. Účastnil se jej ale předseda dozorčí rady Jiří Nouza (TOP 09), řekl Láska.

Pražští politici se dnes zabývají situací po odvolání ředitele podniku Vladimíra Liche. Ten byl odvolán na základě doporučení dozorčí rady podniku, ve které sedí politici ODS a TOP 09, krátce poté, co Lich inicioval podání trestního oznámení kvůli nevýhodným smlouvám dopravního podniku.

Autor: try, čap

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video