Hejtman Zimola končí v předsednictvu a výkonném výboru ČSSD | E15.cz

Hejtman Zimola končí v předsednictvu a výkonném výboru ČSSD

Jiří Zimola, hejtman, ČSSD
Jiří Zimola, hejtman, ČSSD
• 
ZDROJ: E15

pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jiří Zimola, účastník utajované schůzky s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech, dnes rezignoval na členství v předsednictvu a výkonném výboru ČSSD. Předsedou jihočeské ČSSD zůstává. Své rozhodnutí oznámil po zasedání krajského výboru strany, které trvalo téměř čtyři hodiny.

„Přeji si, aby tato má rezignace na vrcholné funkce v sociální demokracii byla občany vnímána jako osobní vyvození mých údajných prohřešků a aby tento krok přispěl ke zklidnění situace v sociální demokracii,“ řekl novinářům v Českých Budějovicích Zimola. Věří, že toto gesto pomůže k sestavení silné vlády pod vedením ČSSD, která je vítězem předčasných parlamentních voleb.

Zimola dodal, že dnes seznámil členy krajského výkonného výboru sociální demokracie s jednotlivými kroky, které se děly bezprostředně po vyhlášení výsledku voleb. „Jsem rád, že mi bylo pečlivě nasloucháno, a jsem také rád, že členové krajského výkonného výboru měli možnost se k tomu vyjadřovat. A děkuji jim za to, že tak činili velmi korektně,“ uvedl Zimola ve svém prohlášení.

Sledujeme online: Jak vypadá povolební situace?

Podle předsedy Senátu Milana Štěcha, jenž se dnešního zasedání krajského výboru zúčastnil, jihočeskému hejtmanovi první krok do „velké politiky“ nevyšel. Dodal však, že mu nikdo z ČSSD nedoporučoval, aby skončil ve funkci hejtmana. „Myslím si, že to by byla škoda, je to šikovný člověk, který tu udělal hodně práce, a věřím, že další ještě odvede. V této politice je velmi silný,“ uvedl Štěch.

Podle něj si Zimola zřejmě zkomplikoval vyhlídky na účast ve vládě. Jihočeský hejtman byl ve stínovém kabinetu ČSSD ministrem pro místní rozvoj. „Byl vážným kandidátem, ale situace se zkomplikovala i výsledkem voleb. Vláda bude koaliční a postů (pro ČSSD) bude málo,“ řekl novinářům Štěch.

Jiří Zimola
Dvaačtyřicetiletý Zimola vstoupil do ČSSD v roce 2000. V roce 1998 se poprvé stal starostou Nové Bystřice na Jindřichohradecku, byl jím následujících deset let. V roce 2008 se stal krajským hejtmanem a loni funkci obhájil. V letošních volbách vedl ČSSD na jihu Čech jako lídr a zajistil si místo ve Sněmovně.

PROFIL: Sobotka konečně ukázal ostré lokty. A Hašek se ho neumí zbavit

Autor: pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video