Hermanův úřad získá navíc přes 180 milionů, většina půjde na památky | E15.cz

Hermanův úřad získá navíc přes 180 milionů, většina půjde na památky

Daniel Herman
Daniel Herman
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Rozpočet ministerstva kultury pro letošní rok se navýší o 184 milionů korun, z nichž většina půjde na záchranu a obnovu kulturních památek. Celkem se letošní rozpočet ministerstva kultury vyšplhá na 11,5 miliardy korun, což je podle šéfa rezortu Daniela Hermana (KDU-ČSL) zatím nejvyšší částka pro jeho úřad.

Za jednu ze svých hlavních priorit považuje Herman platovou stabilizaci v kultuře. Na ni chce použít i část nově získaných peněz. Na příspěvkové organizace zřízené ministerstvem podle něj půjde 15 milionů korun, na živé umění 19,5 milionu a na péči o památky kolem 150 milionů korun.

Ministr také řekl, že je už s resortem financí domluven na navýšení částky pro filmové pobídky. „S panem ministrem financí jsme se domluvili na navýšení ještě o 300 milionů korun,“ uvedl. Peníze mají jeho úřadu přijít v posledním letošním čtvrtletí, celkem tak letos na pobídky půjde 800 milionů korun. Herman tuto částku považuje za dostatečnou.

Pavel Strnad: Filmové pobídky požaduje nejen Hollywood

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.