Kauza lihové mafie má dalších sedm obviněných, stát připravili o 1,25 miliardy | E15.cz

Kauza lihové mafie má dalších sedm obviněných, stát připravili o 1,25 miliardy

Radek Březina, údajný hlavní aktér nelegálních obchodů s lihem u soudu (archivní snímek)
Radek Březina, údajný hlavní aktér nelegálních obchodů s lihem u soudu (archivní snímek)
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Žalobci z olomouckého vrchního státního zastupitelství podali v těchto dnech obžalobu na sedm lidí kvůli obchodování s nelegálním lihem pocházejícím od podnikatele Radka Březiny. Škoda způsobená státu byla vyčíslena na 1,25 miliardy korun. Podle žalobce Roberta Henzela jde o skupinu kolem Likérky Drak v čele s někdejším jednatelem Pavlem Čanigou.

Případ je pokračováním takzvané kauzy lihové mafie, ve které bylo loni v prosinci nepravomocně odsouzeno osm lidí včetně jejího šéfa Radka Březiny.

Všech sedm lidí je obžalováno z účasti na organizované zločinecké skupině, tři z nich navíc i kvůli krácení daně ve prospěch takovéto skupiny. Hrozí jim až deset let vězení, u zmíněné trojice se horní hranice trestu zvyšuje o jednu třetinu, uvedl žalobce.

Jedním z obžalovaných je i někdejší jednatel Likérky Drak Pavel Čaniga. Ten se k obchodům s nelegálním lihem pocházejícím od šéfa takzvané lihové mafie Radka Březiny přiznal před olomouckým krajským soudem loni v říjnu, když zde byl podruhé předvolán jako svědek v kauze bratrů Březinových. Uvedl tehdy, že do likérky se líh dovážel z Březinovy firmy Morávia-Chem a poté se ukryl ve třech nádržích umístěných ve sklepě likérky o objemu 15 až 20 tisíc litrů, které vznikly zhruba v roce 2005.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video